آزمایشگاه شیر تعاونی گاوداران اصفهان :


آزمایشگاه شیر : همانطور که میدانیم امروزه از طریق شير و مواد لبنی بخش مهمی از پروتئين، چربی، لاکتوز و سایر مواد مغذی مورد نياز بدن انسان تامين می گردد. آزمایشگاه مجهز واقع در ایستگاه جمع آوری شیر این شرکت تعاونی قادر است در سریع ترین زمان نسبت به تجزیه شير اقدام و مواد تشکيل دهنده آن (پروتئين، چربی، لاکتوز، مواد جامد شير ،بارمیکروبی ، دانسیته ،مقدار آب و افزودنی ها و  … ) را آناليز نماید.

همگام با استانداردهای  اداره دامپزشکی ،در آزمایشگاه شیراین شرکت ،علاوه بر کارشناسان مربوطه، دکتر متخصص دامپزشکی نیز حضور همیشگی دارد.

تاثير سلولهاي سوماتيک (Somatic cell) بر کيفيت شيرخام و فرآورده هاي شيري :


برطبق آخرین پژوهشهای انجام گرفته توسط پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی بيماري ورم پستان نوعي واکنش التهابي است که با افزايش سلولهاي سوماتيک، به عنوان شاخص بيماري، همراه است. در اثر اين بيماري، صنعت شير متحمل خسارات اقتصادي فراواني مي شود. به همين علت است که به منظور بهبود کيفيت شيرخام و فرآورده هاي حاصله، پيشگيري و کنترل بيماري ورم پستان در سطح دامداري از اهميت ويژه اي برخوردار است.

تشخیص تقلب در آزمایشات

شیر به عنوان غذای کامل برای انسان شناخته شده است چرا که شامل اکثر مواد مغذی مهم می باشد. علاوه بر این، مشخص شده است که شیر منبع خوبی از بیوپپتیدها و دیگر ترکیبات فعال زیستی که جهت ایمنی بدن و مقابله با چندین بیماریست را داراست.

مواد معدنی موجود در شیر منابع خوبی برای سلامت استخوان و عملکرد سلولهای بدن می باشند. ویتامین های متنوع از قبیل ویتامین A و D و B12 و دیگر ویتامین های ضروری جهت عملکرد فیزیولوژی بدن در شیر موجود می باشد.

لینولئیک اسید مزدوج طبیعی موجود در شیر به عنوان چربی مفید جهت سلامت بدن انسان شناخته شده است. ترکیبات مختلف شیر جهت عملکرد تیروئید، ایمنی در مقابل اختلالات متابولیسمی، نقرس و دیگر نارسایی های مشابه مفید هستند.

هرگونه دخل و تصرفی در شیر ( شامل افزودن آب، گرفتن چربی، افزودن آب نمک، آب پنیر، شیر خشک و اوره …) یا افزودن مواد خنثی کننده ( سودسوزآور، کربناتها، بی کربناتها و… ) و یا مواد بازدارنده رشد میکروبی( از قبیل آب اکسیژنه ، فرمالین ، بوراتها، سورباتها و آنتی بیوتیک و…) بعنوان تقلب محسوب می شود.

Esfahan & vicinity Agricultural & cattle raising cooperative
Esfahan & vicinity Agricultural & cattle raising cooperative

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز