آماده سازی دستگاه شیردوشی

آماده سازی دستگاه شیردوشی

آماده سازی دستگاه شیردوشی برای فصل پیش رو

آیا دستگاه شیردوشی شما برای فصل پیش رو آماده است؟ در اکثر مزارع زایش بهاره، دستگاه شیردوشی چند هفته ای است که استفاده نمی شود و تا چند هفته دیگر نیز استفاده نخواهد شد.

داشتن دستگاه شیردوشی/سالن که به درستی کار می کند برای هر گاوداری گاو شیری بسیار مهم است.

دستگاه شیردوشی که به درستی کار نمی کند ممکن است باعث افزایش موارد ورم پستان و/یا افزایش تعداد سلول های سوماتیک ، همراه با تعدادی از مشکلات دیگر شود.

 

دستگاه شیردوشی

همانطور که ما برای شیردهی پیش رو آماده می شویم، مهم است که اطمینان حاصل شود که دستگاه شیردوشی مزرعه گاو شیری شما در وضعیت خوبی قرار دارد.

دستگاه شیردوشی باید حداقل سالی یکبار سرویس شود. در صورت موعد خدمت باید قبل از شروع زایمان گاوها انجام شود.

 

برخی از بررسی هایی که می توانید قبل از فصل زایمان انجام دهید عبارتند از:

 

 1. خلاء – این باید حداکثر 48 کیلو پاسکال (کیلو پاسکال) باشد.
 2. لاینرها – تحقیقات نشان داده است که باید هر 2000 بار شیردوشی تعویض شوند.
 3. لوله های پالس کوتاه و لوله های شیر بلند – برای ترک و سایش و پارگی.
 4. مهر و موم کاسه پنجه ای و بسته شدن آب بند سوپاپ – در صورت لزوم تعویض کنید.
 5. کاسه های پنجه ای – برای ترک یا تراشه.

در حالی که در حال تکمیل بررسی ها در سالن شیردوشی هستید، باید فیدرهای غذا را نیز بررسی کنید.

شما می توانید یک آزمایش وزن ساده را برای تعیین اینکه آیا نرخ تغذیه صحیح است یا خیر تکمیل کنید. آیا 1 کیلوگرم وعده غذایی واقعاً 1 کیلوگرم وعده غذایی است؟

ممکن است به طور بالقوه بیش از حد یا کم به گاوهای خود غذا دهید و از آن آگاه نباشید.

تدارکات

در این زمان از سال نیز ایده خوبی است که تعدادی قطعه اضافی از سالن شیردوشی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، تهیه کنید.

اینها می تواند شامل کاسه های پنجه ای، لوله های ضربان دار، آسترها و روغن پمپ خلاء و تسمه باشد.

در اختیار داشتن این لوازم در صورت بروز مشکل، می‌تواند باعث صرفه‌جویی بزرگ در زمان شود و شما را به سرعت برگرداند.

مدیریت شستشوی CIP مخازن و سالن شیردوش در مزارع گاو شیری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بایستی همواره مورد توجه قرار گیرد.

آماده سازی دستگاه شیردوشی آماده سازی دستگاه شیردوشی آماده سازی دستگاه شیردوشی آماده سازی دستگاه شیردوشی آماده سازی دستگاه شیردوشی آماده سازی دستگاه شیردوشی آماده سازی دستگاه شیردوشی آماده سازی دستگاه شیردوشی

پیوندهای مفید

جهت مطالعه لطفا بر روی آن کلیک فرمایید

_
نکات طلایی هایژنیک در سالنهای شیردوش
شاخصهای مهم سالن شیردوشی
چگونه هنگام شیردوشی گاوداری ایمن بمانیم
مراحل استاندارد برای انجام شیردوشی گاوداری
سیستم اطلاعاتی شیردوشی تشخیص ورم پستان
8 اشتباه مضر در فرآیند شیردوشی گاو
روش شیردوشی مرحله به مرحله

مرحله اولمشاهده

مطمئن شوید گاوهایی را که باید آخرین شیردهی شوند یا در حال درمان هستند شناسایی کنید (مثلاً گاوهایی که با بند پا شناسایی شده اند).

مرحله دوم

این مرحله برای تشخیص علائم اولیه ماستیت ضروری است. باکتری‌ها را از کانال سرپستانک دفع می‌کند و جریان شیر را تحریک می‌کند. در انبارهای تای استال، از فنجان نواری استفاده کنید تا شانس بیشتری برای تشخیص وجود شیر لخته، رشته دار یا آبکی داشته باشید. فنجان نواری باید بعد از هر دوشش تمیز و ضدعفونی شود

 

در سالن شیردوشی، شیر پیشین را می‌توان روی زمین جدا کرد، اما هرگز آن را به دست نمی‌آورد، زیرا می‌تواند باعث آلودگی بیشتر شود.  اگر شیر غیرطبیعی است، برای تشخیص علائم اولیه ورم پستان (قرمزی و گرمی) یا سایر ضایعات، تمام قسمت‌ها و پستانک‌ها را با دست معاینه کنید.

مرحله 3

تمیز کردن سرپستانک ها

از محلول ضدعفونی‌کننده مورد تأیید Health Canada استفاده کنید و زمان تمیز کردن را بسته به میزان کثیف بودن پستانک‌ها تنظیم کنید. برای مؤثر بودن، محلول پیش از غوطه وری باید حداقل به مدت 30 ثانیه با سرپستانک ها در تماس باقی بماند.

فقط پستانک ها را باید خیس کرد و سپس با یک حوله خشک تک سرویس کاملاً پاک کرد. به انتهای پستانک توجه ویژه ای داشته باشید. سواب الکلی ممکن است به عنوان آزمایش تمیزی پستانک استفاده شود.

ترتیب مرحله 2 و مرحله 3 را می توان برعکس کرد

مرحله 4

اتصال واحد شیردوشی

واحد شیردوشی باید طی 60 تا 120 ثانیه پس از اولین تحریک وصل شود. این زمان به رفلکس کاهش شیر اجازه می دهد تا عملکرد شیردوشی را به حداکثر برساند.

.

مرحله 5

تنظیم واحد شیردوشی

دستگاه شیردوشی را تنظیم کنید تا از پیچش در شلنگ جلوگیری شود و چهار فنجان سرپستانک در زیر پستان قرار بگیرند. فنجان های پستانک باید به صورت عمودی تراز شوند. تراز واحد باید به گونه ای باشد که خروجی پنجه بین پاهای گاو باشد. خروجی پنجه باید بین پاهای جلویی گاو برای اصطبل کراوات و سالن‌های ماهی‌ماهی و بین پاهای عقب برای سالن‌های موازی قرار گیرد. سر خوردن لیوان سرپستانک را به سرعت اصلاح کنید.

مرحله6

پایان شیردوشی

شیردوشی کامل برای اکثر گاوها باید از 4 تا 6 دقیقه در هر گاو طول بکشد. جریان شیر را با دقت مشاهده کنید یا از نشانگرهای جریان شیر برای تعیین لحظه ایده‌آل برای خاموش کردن دستگاه شیردوشی استفاده کنید. از دوشیدن زیاد بپرهیزید.

مرحله 7

برداشتن خرچنگی شیردوشی

اگر پنجه به صورت دستی برداشته می‌شود، همیشه قبل از اقدام به برداشتن واحد شیردوشی، جاروبرقی را ببندید. هنگام استفاده از جداکننده های خودکار، مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده اند.

مرحله 8

ضد عفونی

پس از اتمام شیردوشی، پستانک ها را به طور کامل در محلول ضدعفونی کننده مورد تایید Health Canada فرو کنید. فنجان های شیروانی باید تمیز باشند. محلول استفاده نشده را دور بریزید، ظرف را کاملاً تمیز کنید و در هر دوشش محلول تازه تهیه کنید.

.

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز