ابلاغیه شورای قیمت گذاری

ابلاغیه شورای قیمت گذاری

ابلاغیه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی از کالای اساسی

بنا به اعلام مدیر عامل شرکت، آقای مهندس مختاریان ،دیروز سه شنبه مورخ 1400/05/05 وزارت جهاد کشاورزی و معاونت توسعه بازرگانی خطاب به شورای قیمت گذاری  درجهت اتخاذ سیاستهای حمایتی از کالای اساسی و دامداران تولیدکننده شیر خام ،ابلاغیه صادر نمود.

معاون وزیرجهاد کشاورزی، آقای امید گیلانپور در ابلاغیه اخیر دستورالعمل حمایت از دامداران را به جد در دستور کار سازمانهای جهاد کشاورزی استانها قرارداد.

متن ابلاغیه به شرح ذیل میباشد:

با توجه به افزایش قیمت نهاده های تولید در صنعت پرورش گاو شیری کشور و در راستای ابلاغیه شماره 020/8603 مورخ 1400/04/17 وزیر محترم جهاد کشاورزی و رئیس شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی از کالای اساسی کشاورزی دستورالعمل حاضر با هدف حمایت از تولیدکنندگان شیر خام به شرح ذیل ابلاغ میشود:

1- قیمت خرید شیر خام

قیمت تضمینی خرید هر کیلوگرم شیر خام با 3/2 درصد چربی تحویل در مراکز خرید به خریداران (کارخانجات شیرخشک و لبنی) 64000 ریال به علاوه هزینه حمل از محل دامداری به مراکز خرید تعیین میشود.

تبصره: به ازای هر دهم چربی شیر بیشتر یا کمتر از 3/2 درصد، مبلغ 800 ریال به قیمت هر کیلوگرم شیر خام خریداری شده افزوده یا کاسته خواهد شد.

2- زمان خرید:

شروع خرید از 1400/05/10 تا متعادل شدن قیمت شیر خام کشور (رسیدن به میانگین قیمت مصوب ریال/کیلوگرم) میباشد.

3- مقدار خرید:

کل ظرفیت دریافت شیر خام توسط کارخانجات تولید شیر خشک حدود 5000 تن در روز است . این مقدار بر اساس ظرفیت تولید هر استان تقسیم و به کلیه استانها و کارخانجات ذینفع ابلاغ میگردد. چنانچه کارخانجات لبنی جهت همکاری در این طرح اعلام آمادگی نمایند میزان دریافت این کارخانجات نیز به ظرفیت کل روزانه اضافه خواهد شد.

تبصره 1: مقدار خرید و شرایط بازار داخلی شیر و فرآورده های لبنی بطور مرتب توسط معاونت توسعه بازرگانی رصد و در صورت بروز اخلال در بازار داخلی و افزایش غیر متعارف قیمت ، نسبت به تعدیل و کاهش میزان خرید با شرایط مندرج در بند 1 اقدام خواهد شد.

تبصره 2: سهمیه قابل خرید هر یک از استانها متناسب با تولید شیر استان توسط معاونت امورتولیدات دامی تعیین و اعلام میشود. میزان خرید شیر خام از هر دامدار متناسب با سهمیه استان ، توسط کمیته ایی مرکب از مدیر توسعه بازرگانی,معاونت بهبود تولیدات دامی ،اتحادیه های و تعاونی ها و انجمن های مربوطه در استان تعیین میشود.

تبصره 3: کمیته مذکور به اتفاق کارخانجات تولید کننده شیر خشک و فرآورده های لبنی ، با مسئولیت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مقدار شیر خام دریافتی هر کارخانه را روزانه رصد وآمار خرید شیر خام ( به تفکیک نام و نشانی دامدار، تعداد دام دوشا و ظرفیت تولید شیر دامدار) را به همراه معادل شیر خشک ، کره و روغن حیوانی هر 3 روز یکبار با امضای رئیس سازمان به معاونت بازرگانی وزارت متبوع اعلام مینماید.

4- امتیاز صادرات :

خریدار شیر خام با شرایط مندرج در بند 1 ، از امتیاز صادرات معادل شیر خشک ،کره و روغن حیوانی بدون اخذ مابه التفاوت برخوردار خواهد شد.

5- مقدار برخورداری از صادرات:

معاونت توسعه بازرگانی با هماهنگی گمرک ج . ا .ا از طریق پنجره تجارت فرامرزی گمرک (EPL) مقدار برخورداری از صادرات اقلام مندرج در بند 4 بدون پرداخت مابه التفاوت را به گمرک ج.ا .ا برای هر صادر کننده اعلام میدارد.

6- شرایط صادرات کالای خارج از چهارچوب:

برخورداری از امتیاز بند 4 این دستورالعمل صرفا برای خریداران شیر خام با شرایط قید شده در بند 1 خواهد بود و صادرات شیر خشک،کره و روغن حیوانی استحصالی خارج از چهارچوب این دستورالعمل مشمول مقررات ابلاغیه شماره  020/8603 نخواهد بود.

7- میزان شیر خشک:

میزان شیر خشک موجود در کارخانجات در اسرع وقت توسط کمیته ایی متشکل از کارخانجات تولید شیر خشک ، صنایع لبنی و معاونت بازرگانی وزارت متبوع احصل خواهد شد.

اخبار مربوطه

پیوندهای مفید

مورخ 13 خرداد 1400 مدیر عامل شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان طی نشت هفتگی در محل جهاد کشاورزی استان اصفهان پیرامون آنالیز قیمت تمام شده شیر خام با مدیران جهاد کشاورزی استان به گفتگو پرداخت…..

( جهت ادامه مطلب لطفا کلیک فرمایید)

مورخ 18 تیر ماه 1400 ، کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای اعلام کرد که شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک قیمت هر کیلوگرم شیرخام را ۶,۴۰۰ تومان تصویب کرد و بر اساس مصوبه این شورا …..

( جهت ادامه مطلب لطفا کلیک فرمایید)

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز