اهداف کیفیت شیر گله گاو شیری

ارزیابی چشم انداز بهینه

در اهداف کیفیت شیر گله گاو شیری

آیا تاکنون به تعیین استراتژی های کاربردی در مدیریت بهینه گله فکر کرده اید؟ آیا میدانید با رویکرد برنامه ریزی آرمانی به چه چشم اندازی در آینده خواهید رسید؟اهمیت و نقش استراتژی در موفقیت مزارع پرورش گاو شیری  و پیشبرد اهداف آنها را می توان در این خصوص به خوبی دریافت.

اگرچه در سالیان اخیر بسیاری از فعالان اقتصادی  توجه خود را معطوف به اجرای صحیح استراتژی ها نموده اند، لیکن به نظر می رسد یکی از نقاط فراموش شده در فرآیند مدیریت استراتژیک، دقت نظر در انتخاب استراتژی هایی باشد که با توجه به شرایط محیط داخلی و خارجی سازمان و محدودیت های حاکم بر آن به نحوی مناسب اهداف سازمانی را برآورده نمایند.

ارزیابی بهینه و البته مستمر یکی از ابزارهای مهم در همسو کردن استراتژی و اهداف آرمانی است

در مزارع پرورش گاو شیری این ارزیابی ها شامل کارکنانی که با گاو در تماس هستند، دامپزشک گله، فروشنده تجهیزات شیردوشی، نماینده گاوداری تولیدکننده شیر، نمایندگی یا متخصص توزیع و سایر مشاوران مخصوص می باشند.

گروه ارزیابی باید سطوح مدیریتی فعلی، مراحل شیردوشی، آماده سازی گاو، پیشگیری ورم پستان، تجهیزات، بروز ورم پستان، نوع ارگانیسم های مسبب ورم پستان و .. را بررسی کنند.

اهداف موجود گله شاید نیاز به تعدیل و جایگزینی داشته باشند. اهداف واقعی که ممکن است در ماه های آینده حاصل شود را ارزیابی کنید.

شما باید اعضای گروه ارزیابی را در طول سال در مواقع نیاز مشاوره کنید مانند مواقعی که روش ها به نظر کارآمد نمی آیند. میزان بروز ورم پستان افزایش یافته و یا کیفیت شیر تولیدی کاهش یافته است. از تجربیات اعضای گروه استفاده کنید.

_

اهداف بهینه پیشنهادی ما

_
1
اهداف کیفیت شیر گله گاو شیری

آمار در گله

در هر زمانی باید کمتر از ۱۲ درصد گاوها و ۵ درصد کارتیه ها ضدعفونی باشند

تعداد گاوهای حذفی به دلیل ورم پستان نباید سالیانه بیش از ۳ درصد گله باشد.

2
اهداف کیفیت شیر گله گاو شیری

شیوع بیماری

هیچگاه نباید بیش از ۰.۵ درصد از گله در روز شیر دور ریز به خاطر بروز ورم پستان داشته باشند

در هر ماه کمتر از ۲درصد گله به مواد ورم پستانی بالینی جدید مبتلا شوند

3

رکوردگیری

 شماره سلول بدنی مخزن همواره کمتر از ۲۰۰.۰۰۰ باشد.

شمارش استاندارد در ظرف محیط کشت همواره کمتر از ۱۰.۰۰۰ باشد.

4

اسکور بدنی

بیش از ۸۵ درصد از گله همواره نمره خطی DHI، ۴ یا پایین تر از آن داشته باشند

دقت شود هیچ آلودگی آنتی بیوتیکی در مخزن وجود نداشته باشد. در این خصوص پیشنهاد میشود مقاله مربوط به مدیریت شستشوی CIP در مزارع گاو شیری مورد مطالعه قرار بگیرد…(ادامه مطلب)

اجازه ندهید که یک سال دیگر هم بدون وقت شناسی و به کارگیری افراد متخصص و مشاورد در ارزیابی سطوح مدیرتی، فعالیت های اجرایی و عملکرد گله تان سپری شود.

به جز ارزیابی های برنامه های ورم پستان و اهداف، بررسی های اجرایی از سایر بخش های حرفه گاوداریتان شامل عملکرد اقتصادی گله، برنامه های تغذیه ای، روش های سلامتی و عملکرد گله، برنامه های تولید مثلی و عملکرد، سطوح تولید شیر و مدیرت کارکنان را نیز انجام دهید.

اهداف کیفیت شیر گله گاو شیری

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز