اهتمام به دست یابی اقتصادی پویا

اهتمام به دست یابی به اقتصادی پویا

جلسه پیرامون اهتمام به دست یابی به اقتصادی پویا

مورخ 22 اردیبهشت 1400 ،نشستی با حضور مدیرعامل شرکت آقای مهندس مختاریان و معاونت بهبود تولیدات دامی و ریاست سازمان تعاون روستایی استان و ریاست اتحادیه دامداران، در محل سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان تشکیل شد.

در این جلسه مدیران برخی تعاونی ها و همچنین برخی از دامداران حضور داشتند. آقای مهندس مختاریان، ضمن ابراز خرسندی از نتایج حاصله ، موارد مطرح شده در جلسه را اینگونه برشمرد: یکی از مهمترین هماهنگی های مورد نیاز در بازار، اصلاح قیمت شیر و گوشت میباشد که به جد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد تمهیدات لازم جهت جلوگیری از واردات دام زنده و گوشت قرمز اندیشیده شود.

وی ،با اشاره به بحران علوفه سبز ادامه داد:تصمیم گیری های لازم جهت اقدام به واردات یونجه و علوفه سبز از کشورهای حوزه آسیای میانه و اروپا با ارز مرجع در دستور کار اصلی جلسه بوده است.

طرح حمایت از اعضاء محترم تعاونی

آقای مهندس مختاریان خاطرنشان کرد در راستای نیل به اصلی ترین اهداف ایشان جهت طرح حمایت از اعضاء محترم تعاونی ،تامین نهاده های موردنیاز دامداران عزیز بصورت کامل جهت جلوگیری از افزایش قیمتها میباشد .وی بیان کرد که تمام تلاش خود را در این خصوص انجام خواهد داد.

بررسی سهم کرایه ها و هزینه های کرایه در قیمت تمام شده شیر و گوشت و نهاده ها و تولیدات دامی، از دیگر موارد مشروحی در این جلسه بود که مورد بحث و بررسی و کنکاش قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان و حومه، با تاکید بر اهمیت کشاورزی و نقش آن در اقتصادی پویا ادامه داد: بررسی روند تاریخی توسعه اقتصادی کشورها نشان می‎دهد که عمده کشورهای توسعه یافته دنیای امروز، کشاورزی را به عنوان بخش زیربنایی توسعه اقتصادی خود انتخاب کرده و با استفاده از ظرفیت‎های فراوان این بخش توانسته‎اند علاوه بر تامین نهاده‎های مناسب برای رشد سایر بخش‌ها، به توسعه سایر بخش‎ها نیز دست یابند. او تاکید کرد تمام تلاش خود را در حمایت از کشاورزان عزیز استان خواهد کرد و در این جلسه نیز در خصوص مبحث آب و جاری سازی آب در رودخانه زاینده رود برای کشت به بحث و بررسی پرداخته شد و از وزارت جهاد کشاورزی پیگیری های لازم انجام شد .

و راهکارهای لازم ارائه گردید و مقررشد در هفته آتی مجددا جلسه ای تشکیل شود که در واقع ببینیم معاونت بهبود تولیدات دامی تا چقدر موفق شده اند مباحث فوق را با وزارت جهاد کشاورزی پیش ببرد و آنها را به هدف نهایی نزدیک کند./

مدیرعامل شرکت ابراز امیدواری کردند با پیگیریهای مجدانه این شرکت و سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان معضل قاچاق یونجه و خروج جو از استان به حول و قوه الهی ، برطرف خواهد شد.

صادرات شیرخشک

آقای مهندس مختاریان ادامه داد: مصرف سرانه شیر میبایست در جامعه اصلاح گردد.از سوی دیگر درخصوص صادرات شیر خشک، لازم تدابیری اندیشه شود و تعرفه صادرات شیر خشک میبایست حذف شود. که موارد ذکر شده همگی در جلسه ،توسط ایشان مطرح و مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت .

ایشان در توضیح این مطلب می افزاید: این مساله موجب گردیده است شرکتهای تولید کننده شیر خشک و همچنین شرکت های فعال در صنایع لبنی دچار مشکلات عدیده ایی شوند و نتوانند افزایش قیمت و یا صادرات شیر داشته باشند . چرا که امکان صادرات و روند تولید رابطه تنگاتنگی با یکدیگر داشته و از هم تاثیر پذیرند.

آقای مهندس مختاریان در پایان اظهار داشتند: تشکلها میبایست در راستای زنجیره ارزش تولید گام بردارند تا بتوانند بصورت مستقل از کارخانجات،مطالبات صنفی خود را بکار ببندند./

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز