بهره وری سودآوری ارتقای گاوداری شیری

بهره وری سودآوری ارتقای گاوداری شیری

معیار استاندارد بهره وری گاو شیری، تولید شیر به ازای هر گاو است. اما برای اهداف مدیریت گاوداری و تجزیه و تحلیل اقتصادی بزرگتر گله های گاو شیری، شاید معیار بهتر تولید مواد جامد شیر به ازای هر گاو باشد.

در نمایشگاه EXPO 2021، سمیناری با موضوع بررسی بهره وری گله گاو شیری برگزار گردید. خلاصه ایی از سمینار را در این مقاله مرور خواهیم کرد.

مقایسه تولید مواد جامد و جزء مایع شیر

پیتر ویتالیانو، دکترا، اقتصاددان ارشد فدراسیون ملی تولیدکنندگان شیر، توضیح می‌دهد: «جزء مایع شیر خام، عملکرد محصول را تنها برای بخش کوچکی از کل تولید لبنیات تعیین می‌کند. تولید مواد جامد شیر در هر گاو در سال‌های اخیر سریع‌تر از تولید شیر به ازای هر گاو رشد کرده است، زیرا میانگین ترکیبات جامد شیر ،رشد کرده است.

او از کره، پنیر چدار، شیر خشک بدون چربی و آب پنیر خشک به عنوان تاثیرگذارترین محرک های قیمت شیر ​​به دلیل نقش کلیدی آنها در فرمول های قیمت گذاری سفارشات بازاریابی شیر فدرال یاد می کند. ویتالیانو چندین دهه داده‌ها را در مورد عرضه و این محصولات کلیدی تجزیه و تحلیل کرده است.

او می‌تواند به هر جهش یا شیب در نمودار اشاره کند و توضیح دهد که چگونه رویدادهای تاریخی و شرایط اقتصادی بر روند مصرف محصولات کلیدی تأثیر می‌گذارد. برای هر یک از چهار محصول اصلی که بر قیمت شیر ​​تأثیر می‌گذارند، عوامل متعددی بر عرضه، تقاضا و قیمت‌گذاری – چه در سطح جهانی و چه در سطح داخلی – تأثیر می‌گذارند و شبکه‌ای پیچیده برای اهداف بهره‌وری ایجاد می‌کنند.

به عنوان مثال، مصرف کره به شدت تحت تأثیر قیمت، رویدادهای جهانی، رقابت و کمپین‌های مرتبط با پیامدهای سلامتی برخی چربی‌ها قرار گرفته است. ویتالیانو می‌گوید: «کره به‌ تازگی به لطف تحقیقات انجام‌شده که نشان می‌دهد چربی مهم نیست، بلکه کربوهیدرات‌ها خطرساز هستند، بهبود یافته است.»

به گفته ویتالیانو، مصرف کنندگان آمریکایی بازار سالم و رو به رشدی را برای محصولات تولید شده از شیر فروخته شده توسط گاوداران صنعت گاو شیری  ایالات متحده فراهم می کنند. او به طور خلاصه می‌گوید: «آنها در حال افزایش مصرف سرانه لبنیات هستند، مصرف آنها نسبت به تغییر قیمت‌ها و شرایط اقتصادی – مانند رکود – حساس نیست و به تبلیغات واکنش مثبت نشان می‌دهند.»

نقش تبلیغات استراتژیک در سرانه مصرف لبنیات

افزایش اخیر در مصرف شیر کامل می تواند تا حد زیادی به تبلیغات استراتژیک مرتبط باشد. چندین دهه توصیه نادرست کارشناسان، که توسط دولت ایالات متحده با پیامدهایی در برنامه های شیر مدارس منعکس شده بود، باعث شد مصرف شیر کامل برای سال ها کاهش یابد. ویتالیانو می گوید: «این در سال های اخیر برعکس شده است. گاوداران صنعت گاو شیری از طریق برنامه های چک آف خود در کمک به تحقق آن از طریق تحقیقاتی که توسط چک آف ها تامین می شود، کمک کرده اند.

عامل نسبتاً ثابت در صنعت لبنیات

ویتالیانو می‌گوید که رشد بهره‌وری گاو شیری، همراه با رشد کل مصرف لبنیات، یک عامل نسبتاً ثابت در صنعت لبنیات است، زیرا نسبت به قیمت‌ها و سایر ویژگی‌های متغیر لبنیات فعلی نسبتاً حساس نیست. وضعیت. رشد بهره وری گاوهای شیری و رشد کل مصرف لبنیات ارتباط نزدیکی با هم دارند. زمانی که رشد مصرف عقب بیفتد، تعداد گاوها بیش از حد می شود و قیمت شیر ​​تحت فشار قرار می گیرد.

تحت سیستم تامین لبنیات امروزی ایالات متحده، تغییرات نسبتاً کوچک در عرضه، تغییرات نسبتاً زیادی در قیمت ها ایجاد می کند. ویتالیانو می گوید که این همان چیزی است که تبلیغ لبنیات را بسیار مؤثر می کند. “اگر بتوانید سوزن را کمی روی مصرف حرکت دهید، تاثیر زیادی بر قیمت ها خواهد داشت.”

بهره وری سودآوری ارتقای گاوداری شیری

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز