تصمیم گیری در خصوص قیمت سبوس گندم در کارگروه تنظیم بازار کالای کشاورزی

تصمیم گیری در خصوص قیمت سبوس گندم در کارگروه تنظیم بازار کالای کشاورزی

معاون وزیر جهاد کشاورزی ، آقای امید گیلان پور طی ابلاغیه معاونت توسعه بازرگانی  به شماره  1400/500/30402  مورخ 1400/15/06 ، خطاب به رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران ، آقای سیف ، تصمیم نهایی در خصوص قیمت سبوس را اطلاع داد.

تصمیم گیری در خصوص قیمت سبوس

آقای گیلان پور با اشاره به دومین جلسه کارگروه تنظیم بازار کالای کشاورزی، و حسب نظر مقام عالی وزارت ، گفت: با توجه به مشکلات خشکسالی و برای حمایت از دامداران مقرر گردیده است ، قیمت سبوس گندم نسبت به قبل بدون تغییر باقی مانده و همچنان از طریق سامانه های موجود توزیع شود.

وی افزود : بدیهی است میزان پرداخت یارانه برای جبران هزینه های کارخانجات آرد میباید توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، محاسبه و از سازمان برنامه و بودجه کشور پیگیری شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی، از آقای سیف خواست ضمن ابلاغ این مصوبه به نهادهای ذیربط ، اقدامات لازم برای نظارت و رصد بازار معمول گردد.


پاورقی :

مدیرعامل کارخانه آرد آذر گندم مورخ چهارشنبه ٢٣ تير ١٤٠٠ تصریح کرد: قرار بود نرخ سبوس به ۴ هزار تومان افزایش یابد که دولت با نرخ حدود۳ هزار تومان موافقت کرد که البته در آن صورت هم در سامانه عرضه گردد.
اسدالله زاده بیان کرد:  البته مصوبه افزایش قیمت سبوس صادر و ابلاغ شد و قرار بود در تیرماه اجرایی گردد منتها عملیاتی نشد و اجرای آن متوقف گردید
مدیرعامل کارخانه آرد آذر گندم گفت: متاسفانه مجددا نرخ سبوس به قیمت۱۴۰۰ تومان بازگشت درحالیکه افزایش نرخ سبوس در شرایطی که نرخ آرد طی چندسال متوالی ثابت مانده، می توانست بخشی از ضرر و زیان کارخانجات آرد را جبران کند.

خبرنامه درون سازمانیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز