تهویه مطبوع در فری استایل های گاو شیری

تهویه مطبوع

تهویه مطبوع در فری استایل های گاو شیری

درجه حرارت مناسب در دامداری های گاو شیری  از 13 تا 25 درجه سانتی گراد است. چنانچه دما در این بازه نباشد بر روی گاو اثرات منفی گذاشته و منجر به کاهش کارایی و بروز بیماری می شود که استفاده از سیستم پنکه در کنار سیستم مه پاش می تواند به عدم بروز چنین عواملی کمک شایانی کند. تهویه مطبوع در فری استایل های گاو شیری به همراه سیستم خنک کننده ی مه پاش با از بین بردن اثرات منفی استرس گرمایی میتواند ضامن شادابی و سلامت دام و بهبود سلامت گاو شیری و افزایش بهره وری گله گردد.

از بین رفتن استرس گرمایی میتواند نتایج مفیدی را در پی داشته باشد که از آنجمله میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

1.افزایش وزن دام

وجود استرس  گرمایی در گاو شیری باعث بروز اختلال در سیستم متابولیسم آن ها می شود که درنتیجه کاهش وزن و کاهش شیردهی را به دنبال خواهد داشت.در شرایط مطلوب تهویه و آب و هوای مناسب  مصرف خوراک دام 10 تا 15 درصد افزایش خواهد داشت.

2.افزایش شیردهی

گرما باعث کاهش  تولید شیر تا میزان 10 درصد خواهد شد چرا که تمام مواد غذایی که حیوان مصرف کرده برای کنترل دمای بدن صرف می شود

3. کاهش مصرف آب اضافی

اگر حیوان دچار تعرق زیاد شود، به نوشیدن آب زیاد روی می برد که این مورد سبب می شود که مواد غذایی لازم خود را کمتر مصرف کند و بازدهی مد نظر شما را نداشته باشند بنابراین میبایست با تهویه مطبوع بازدهی محیط را بالا برد.

سیستم مه پاش

در سیستم مه پاش  به واسطه ایجاد فشار در یک مدار بسته و خروج سیال از یک سری سوراخ های بسیار ریز سیال را به ذرات میکرونی تقسیم کرده و در هوا پخش می کند. یکی از معایب استفاده از سیستم مه پاش به تنهایی ، این است که گاها باعث خیس شدن محل خواب گاو میشود که متعاقب آن باعث بروز ورم زانو شده و همچنین احتمال عفونت سینه گاو نیز در اثر برخورد با محیط مرطوب وجود دارد.

پنکه های افقی - ۲ متر مربع

در فن آوری جدید جهت تهویه مطبوع فری استایل ها و سوله های دامداری ، از پنکه های افقی از جنس بدنه پروفیل استفاده میشود. از قابلیت این پنکه ها،  بیست متر پرتاب باد مفید در طول و عرض 5 متر است . امکان نصب مه پاش دور پنکه و حتی استفاده از پوشال کولر در مناطق گرمسیر برای خنک کردن بیشتر محیط، از مزایای منحصر به فرد تکنولوژی پنکه های افقی است.

 

ویژگی های فنی پنکه ها عبارتند از :

 1. چهار پره آلومینیوم
 2. برق ۳فاز و تکفاز با موتور ۳ اسب بخار
 3. یکسال گارانتی اجزا بجز دینام
 4. دور فن 500 دور در دقیقه و دور موتور 1400 دور در دقیقه
 5. جلو عقب چهار درب بازشو جهت دسترسی کامل برای سرویس
 6. نصب در هر ارتفاع و با هر زاویه حتی عمود بر سطح زمین
 7. آمپراژ مصرفی ۶ تا ۸ آمپر
 8. دو تسمه
 9. طول پره ها 77 سانت

نحوه نصب :

این پنکه ها امکان نصب در هر ارتفاعی را دارند و از سوی دیگر داشتن توری باعث میشود  خطری برای سلامتی گاو نداشته باشد. قابلیت نصب راحت  بوسیله سیم بکسل از یک سو ، و داشتن دوتا درب جلو عقب، باعث میشود در هنگام  سرویس کاری آنها ، اپراتور مجبور نباشد پنکه رو باز کند و  به راحتی قادر خواهد بود ، روی کار ، روغن و گریس کاری انجام دهد  .

شرکت بازرگانی کالا دام پارس تولید کننده ی پنکه های افقی با  تعداد پره های مختلف و سایز های متفاوت مناسب برای تهویه سوله های دامی است . از فعالیت های دیگر این شرکت میتوان به مشاوره در امور طراحی و نقشه کشی دامداری های صنعتی و سیستم های تهویه ی جایگاه های نگهداری دام اشاره کرد.

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز