تولید سالانه شیر

تولید سالانه شیر

تولید سالانه شیر در استان اصفهان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت:

شیر تولیدی در اصفهان ۲ و نیم برابر مصرف سالانه هر اصفهانی است

ایراندوست با اشاره به اینکه میزان مصرف سرانه شیر اعلام شده ،سالانه ۱۲۱ لیتر است، گفت: در استان اصفهان به ازای هر فرد ۲۸۸ لیتر شیر در سال تولید می‌شود و براساس میزان مصرف سرانه شیر که توسط وزارت جهاد کشاورزی اعلام شده است، ۲.۴ برابر مصرف سالانه شیر هر نفر در استان اصفهان، در این استان شیر تولید می‌شود.

با اشاره به اینکه ۶۲ کارخانه فعال در حوزه صنایع لبنی دارای پروانه بهره برداری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۳۱ کارخانه از سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان و مابقی از سازمان صمت پروانه بهره برداری اخذ کرده اند.

وی افزود: شیرخام تولیدی علاوه بر استان اصفهان در دیگر استان‌های کشور هم جذب می‌شود و برخی از کارخانه‌های تولید فراورده‌های لبنی در استان اصفهان هم از سایر استان‌های دیگر شیردریافت می‌کند.

مجموعه زنجیره لبنیات کشور اگرچه در افزایش سرانه تولید شیر نسبتا موفق بوده اما در افزایش سرانه مصرف و حمایت از سلامت جامعه چندان مناسب عمل نکرده است و صادرات به جای ابزار به هدف تبدیل شده و از سفره کوچک شده مردم مرتب می کاهد و هیچ یک از ذینفعان بخصوص نهادهای حاکمیتی و سیاستگذار سلامت کشور برنامه ای برای حمایت از سفره و سلامت مردم در این بخش ندارند.

جهت مشاوره رایگان لطفا با ما تماس بگیرید

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز