تولید گاوهای مولد با مدیریت صحیح گوساله

تولید گاوهای مولد با مدیریت صحیح گوساله  امکان پذیر است. همانطور که میدانید مدیریت صحیح گوساله یعنی تولید گاوهای مولد با بیشترین شیردهی گاو در روز.

تولید گاوهای مولد با مدیریت صحیح گوساله

مدیریت صحیح گوساله منجر به تولید گاوهای مولد می شود .برای دامدار، موفقیت تجاری به معنای ایجاد تعادل در طیف وسیعی از عوامل است. در قلب این چالش، نیاز به مراقبت از گاوها و بهبود بهره وری و در عین حال کنترل حجم کار و هزینه های کلی نهفته است.

پرورش گوساله یکی از فشرده ترین و رضایت بخش ترین جنبه های دامپروری است و همواره مورد توجه بوده است.رسیدن به هرم طلایی در پرورش گوساله به راحتی قابل دستیابی است.

اما، تصویر واقعی از اهمیت حیاتی پرورش موفقیت آمیز برای سلامت کلی و عملکرد گله اکنون در حال روشن شدن است.

 

تحقیقات نشان داده است که نرخ رشد بالا در هفته های اول زندگی (800-1000 گرم در روز) منجر به افزایش تولید شیر در دوره اول و دوم شیردهی می شود.

و هشت هفته اول زندگی یک گوساله فرصت بزرگی برای افزایش عملکرد در طول زندگی گاو فراهم می کند.

این اثر به عنوان برنامه ریزی متابولیک تعریف می شود که به موجب آن پتانسیل مولد حیوان در بزرگسالی تحت تأثیر رشد به دست آمده در اوایل زندگی قرار می گیرد.

milkivit featured piece 2

نرخ رشد بالاتر از حد متوسط ​​قبل از شیر گرفتن

برنامه LifeStart، هنگامی که همراه با جایگزین‌های شیر، کنسانتره استارتر گوساله استفاده می‌شود، از مطالعات علمی ناشی می‌شود که از تغذیه فشرده برای دستیابی به رشد بالاتر از حد متوسط ​​قبل از شیرگیری استفاده می‌کردند.

این مطالعات به طور قطع ثابت می کند که این افزایش نرخ رشد منجر به بهره وری بیشتر در طول عمر گاو می شود.

LifeStart به ارائه اطلاعات و تخصص برای کمک به گاوداران و صنایع لبنی برای استفاده از این کشف هیجان انگیز اختصاص دارد. هفت نکته برای جلوگیری از افت سلامت و بهره‌وری گوساله پس از شیر گرفتن وجود دارد که مطالعه آن پیشنهاد میشود. جهت مطالعه و اطلاعات بیشتر لطفا اینجا کلیک فرمایید..

.

milkivit featured piece

 

راهنمای گام به گام پیروی از برنامه LifeStart:

 1. پس از سه روز به گوساله جایگزین شیر باکیفیت تایید شده LifeStart را با نرخ بالاتر 150 گرم در لیتر آب بدهید. تولید گاوهای مولد با مدیریت صحیح گوساله  تولید گاوهای مولد با مدیریت صحیح گوساله 
 2. از هفته دوم کاه و کنسانتره گوساله با کیفیت خوب یا TMR خشک مخصوص گوساله تهیه کنید.
 3. در دو هفته اول به تدریج حجم نوشیدنی را به حداقل 6 لیتر در روز افزایش دهید.
 4. حجم نوشیدنی را تا هفته ششم زندگی 6 لیتر در روز حفظ کنید.
 5. بعد از شش هفته شروع به کاهش 1.5 لیتری شیر در روز اول کنید و به تدریج حجم آن را به صفر برسانید. تولید گاوهای مولد با مدیریت صحیح گوساله 
 6. در هفته نهم، روزی یک بار (به وقت عصر) به گوساله ها شیر بدهید.
 7. در هوای سرد دوز جایگزین شیر را حدود 20 درصد افزایش دهید.
 8. اسهال را سریعا  کنترل کنید. تولید گاوهای مولد با مدیریت صحیح گوساله 
 9. همیشه آب تمیز و تازه بدهید.
 10. ظروف نوشیدنی را بلافاصله بعد از هر وعده غذایی تمیز کنید.
 11. گوساله ها باید تا هشت هفتگی وزن تولد خود را دو برابر می کردند.

استارتر گوساله- چیزی بیش از یک جایگزین شیر

با توجه به نیاز همیشگی به محافظت و پرورش حیوانات و کسب و کارتان، منطقی است که بخواهید بهترین شروع ممکن را در زندگی گوساله های خود داشته باشید.

استارتر گوساله طیف وسیعی از گزینه ها را برای انجام این کار در اختیار شما قرار می دهد.

استارتر گوساله با باکیفیت‌ترین ساخته شده است – تعادل کاملی از مواد مغذی را برای گوساله‌های قوی و سالم فراهم می‌کند. تولید گاوهای مولد با مدیریت صحیح گوساله  تولید گاوهای مولد با مدیریت صحیح گوساله 

برای گوساله های شما خوب است. برای کسب و کار شما خوب است

بیش از 60 سال است که استارتر گوساله برای جایگزینی شیر با کیفیت ایستاده است و این تجربه، همراه با آخرین دانش علمی، می تواند به شما کمک کند آینده ای سالم را برای مزرعه لبنی خود تضمین کنید.

استارتر گوساله با استفاده از مواد با کیفیت بالا ساخته می شوند و بهترین تغذیه ممکن را برای گوساله ها فراهم می کنند.

سن از شیرگیری گوساله ها

 

فرموله شده برای برآوردن اهداف مختلف پرورش و کسب و کار، (حرفه‌ای، ممتاز و توربو، معیارهای کیفیت LifeStart را که از طریق مطالعات علمی تعریف شده‌اند، برآورده می‌کنند.

اسیدهای آمینه محدود کننده اولیه برای رشد، لیزین و متیونین هستند. استارتر گوساله به گونه ای فرموله شده اند که حاوی سطح بهینه این اسیدهای آمینه ضروری باشد. تولید گاوهای مولد با مدیریت صحیح گوساله 

بسته سلامتی استارتر گوساله  همچنین با حمایت از سیستم گوارشی و تنفسی سالم، حفظ تغذیه گوساله‌ای که به سرعت در حال رشد است را ارتقا می‌دهد. تولید گاوهای مولد با مدیریت صحیح گوساله 

برای اطلاعات بیشتر در مورد کنسانتره استارتر گوساله لطفا کلیک فرمایید

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز