تکنیک های یک دامدار موفق

تکنیک های یک دامدار موفق

تکنیک های یک دامدار موفق

نکته مهمی که صاحبان گاوداری ها باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند به کارگیری و پرورش نژادهای برتر گاوهای شیری می باشد . هر کدام از نژادهای موجود گاو شیری ویژگی هایی را دارا می باشند که سبب به وجود تفاوت هایی میان آنها می شود. برای اطلاع از پارامترهای تاثیرگذار مربوط به نژادهای شیری گاو  پیشنهاد میکنیم حتما مقالات زیر را مطالعه فرمایید. (لطفا بر روی متن مورد نظر کلیک فرمایید)

 1. ارزیابی شایستگی ژنتیکی اسپرم های وارداتی
 2. تحول در تکنولوژی اصلاح نژاد
 3. اهمیت اصلاح نژاد در گاو شیری
 4. ژنتیک خصوصیات مایع منی گاو نر در یک جمعیت گاو چند نژادی
 5. معرفی مشهورترین نژادهای گاو شیری در جهان

 

عوامل موفقیت آمیز در داشتن یک گاوداری پربازده و سود آورد به رعایت نکاتی از جمله مدیریت صحیح چه در بحث تغذیه ای و چه در بحث هزنیه های نگهداری و استفاده از تکنولوژی های نوین ، رعایت بهداشت جایگاه نگهداری گاو ها و همچنین مدیریت روند تولید مثل در گله گاوها ، نیازمند است . افزایش تعداد گاوها موجب کاهش هزینه ی نگهداری و در نتیجه افزایش شاخص بهره وری می گردد

طبیعت کارهای دامپزشکی عملا تضمین می کند که هیچ دو روز یکسان نیستند. تکنسین ها می توانند روش های متنوعی را انجام دهند، تعداد زیادی از بیماران مختلف را مشاهده می کنند و هر روز با صاحبان ده ها یا بیشتر ارتباط برقرار می کنند.

دانسته های یک دامدار موفق

_
مدیریت ریسک گاوهای درحال انتقال
10 اشتباهات رایج بین گاوداران
مدیریت زمان در مزارع گاو شیری
مدیریت و تکنیکهای پرورش تلیسه
بودجه آب در مزارع گاو شیری

طرح توجیهی احداث گاوداری

نحوه تغییر در جیره گاو شیری
راهکارهای رسیدن به رونق اقتصادی

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز