جلسه رفع مشکلات پلاک کوبان

جلسه رفع مشکلات پلاک کوبان

جلسه رفع مشکلات پلاک کوبان در سامانه هویت گذاری دام

3 شنبه مورخ 1400/05/05  جلسه ایی با حضور مدیرعامل و پلاک  کوبان طرف قرار داد شرکت تعاونی در محل شرکت برگزار گردید. ریاست هیئت مدیره و بازرس شرکت از دیگران حضار در این جلسه بودند.

آقای مهندس مختاریان ضمن تاکید بر لزوم هویت گذاری دام ، اعلام کردند  لازم است دامداران استان اقدام به هویت گذاری دام های خود کنند تا ضمن حفظ توازن، زمینه خرید نهاده‌های مورد نیازشان تسهیل شود.

در این نشست مسائل و چالشهای پیش روی پلاک کوب ها مورد نقد و بررسی قرار گرفت .

وی با بیان اینکه خرید نهاده خام و خوراک دام اکنون در سامانه “رهتاب” با کد ملی دامدار ثبت می شود، افزود بر اساس قانون نظام جامع دامپروری، هویت دار کردن دام‌ها با هدف ایجاد بانک یکپارچه اطلاعات دام و دامدار، برآورد تولیدات دامی، جابه جایی کنترل شده دام، بهبود سیستم‌های پرورش و اصلاح‌ نژاد، کنترل بهداشت دام، اختصاص فرآورده‌های دامی و مبارزه با قاچاق دام زنده انجام می شود

مدیرعامل شرکت در توضیح این جلسه موارد مطروحه را به شرح ذیل تشریح کردند.

انجام ثبت هویت دام در سامانه ،خود چالش بزرگی است گاها قطعی سامانه خود ایجاد مشکل میکند و گاهی دامدار محترمی که توسط سامانه سرچ میشود متاسفانه  شناسایی نمیشود

گاهی سامانه اداره ثبت احوال قطع است و قادر به بازیابی اطلاعات نمیباشد. بعضی مواقع جابجایی پلاکها از یک دامدار فروشنده به خریدار امکانپذیر نیست. برای مثال برخی دامداران عزیز اقدام به خرید دام با پلاک گوش از شرکت فکا کرده اند ولی قادر نیستند این پلاکها را به نام خود ثبت کنند.

آقای مهندس مختاریان همچنین اضافه کردند بطور کلی غیر ممکن بودن حذف و اضافه کردن دام در سامانه مشکل و چالشی اساسی است، حتی ویرایش نیز در سامانه امکانپذیر نبوده بطور مثال در صورت خطای نوشتاری کاربر امکان اصلاح اشتباه وجود ندارد.

ایشان همچنین متذکر شدند مشکلات اینترنتی و بروز رسانی ها نیز همیشه بوده و هست . حتی گاهی خود پلاک کوب های محترم نیز علیرغم داشتن نام کاربری و رمز پسورد  قادر نیستند وارد سامانه شوند.

مختاریان با بیان اینکه با برنامه ریزی و اقداماتی جامع از نظر تأمین پلاک، آموزش کارشناسان و مأموران پلاک کوب و استفاده از همه ظرفیت‌ها از جمله مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی، در این مدت کوتاه اقدامات چشمگیری انجام گرفته است، افزود: به حول و قوه الهی چالشهای پیش رو نیز برطرف خواهد شد به بانک یکپارچه اطلاعات، در راستای بهبود نظام آمار و اطلاعات نایل خواهیم شد.

ایشان در خاتمه افزودند: طرح هویت گذاری دام نیاز به فرهنگسازی بیشتری دارد تا اهمیت این موضوع هم برای دامدار و هم مجری ها جا بیفتد و این کار به خوبی و با سرعت انجام شود.

خبرنامه درون سازمانیمقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز