پیامدهای حذف ارز ترجیحی دامدار کارت

پیامدهای حذف ارز ترجیحی دامدار کارت

جلسه پیامدهای حذف ارز ترجیحی و اتخاذ تصمیم در خصوص دامدار کارت برای دامداران اصفهانی

مورخ 7 دیماه 1400 جلسه ایی در محل سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با موضوع بررسی پیامدهای حذف ارز ترجیحی تشکیل شد.

در این جلسه ریاست سازمان، آقای مهندس مرادمند ،معاونت بهبود تولیدات دامی  ،آقای دکتر ایراندوست و حراست سازمان تعاون روستایی ،آقای مهندس توکلی و سرپرست پشتیبانی امور دام استان اصفهان، آقای مهندس مهدی نیلفروش حضور داشتند.

از دیگر اعضاء حاضر در جلسه ،مدیرعامل و هیئت مدیره و بازرس شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان و نیز  اتحادیه دامداران اصفهان و بسیاری از دامداران و فعالین بخش کشاورزی و دامپروری بودند.

موارد مطروحی:

مشکل اصلی این است که یارانه و سوبسید به گونه‌ای توزیع می‌شود که باعث رانت در نقطه خاصی از جامعه شده و به‌نفع همه مردم نیست؛ بنابراین علاوه‌ بر اینکه ضروری است این نرخ از ارز و توزیع رانت حذف شود، لازم است که از سوی دیگر توزیع یارانه ها هم تصحیح شده و بساط رانت‌ در سایر حوزه‌ها نیز جمع شود. اگر دولت بتواند با برنامه‌ریزی درست، تولید را افزایش دهد، قطعا اوضاع اقتصادی همه بسیار بهتر خواهد شد؛ حتی اگر قیمت‌ها بالا رود. لازم است مسئولان کار را به درستی پیش ببرند و مجموعه طرح را مدنظر قرار دهند.

آنچه در این نشست مورد بررسی قرار گرفت حذف ارز ترجیحی و جایگزین آن، ارز نیمایی بود. که هر یک  از اعضاء جلسه ، نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان کردند. و راهکارها و موانع پیش رو به بحث و بررسی گذاشته شد.

مدیرعامل شرکت ، در خصوص تصمیم گیریهای اخذ شده در جلسه افزود: مقرر گردیده است بازارگاه ادامه یابد منتها مسئولیت آن از جهاد کشاورزی به سازمان صنعت و معدن و اتاق بازرگانی محول گردد.

آقای مهندس مختاریان همچنین گفت: بازارگاه زین پس حالت عرضه و تقاضا پیدا خواهد کرد و سعی خواهد شد به حول و قوه الهی ، بسیار منسجم و برنامه ریزی شده پیش رود. البته تا شرایط کامل بررسی نشود نمیتوان برای بحث قیمت نهاده ها تصمیم گیری نهایی کرد .

دامدار کارت:

همچنین ایشان در خصوص دامدار کارت تشریح کردند ،قرار است بزودی دامدار کارت برای دامداران اصفهان فعال گردد و تسهیلاتی با نرخ بهره حدودا  8 درصد به دامداران پرداخت شود، با تنفس و بازپرداخت 3 ماهه ، که انشالله این امر در راستای تسهیل در خرید نهاده ها از سامانه بازارگاه در اختیار دامداران اصفهان قرار خواهد گرفت.

وی در خاتمه گفت: جوایز صادراتی برای شیر خشک و محصولات لبنی قرار است گذاشته شود و در خصوص بحث بسته بندی گوشت و کشتار دام بسیار جدی نظارت خواهد شد و راهکارهای مربوطه مطرح گردیده است و امید است این جلسات بصورت هفتگی ادامه یافته تا نیل به اهداف صورت پذیرد.

تصاویر جلسه

_
پیامدهای حذف ارز ترجیحی دامدار کارت
پیامدهای حذف ارز ترجیحی دامدار کارت
پیامدهای حذف ارز ترجیحی دامدار کارت
پیامدهای حذف ارز ترجیحی دامدار کارت
پیامدهای حذف ارز ترجیحی دامدار کارت
پیامدهای حذف ارز ترجیحی دامدار کارت
پیامدهای حذف ارز ترجیحی دامدار کارت

خبرنامه درون سازمانیوبلاگ

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز