درمان مدیریت کوکسیدیوز گاو شیری اصفهان

درمان مدیریت کوکسیدیوز گاو شیری اصفهان

بیشتر از این در مقاله ایی با موضوع علائم و تشخیص کوکسیدیوز در گاوداری های گاو شیری اصفهان به معرفی این بیماری بسیار خطرناک اشاره کرده ایم. جهت مطالعه بیشتر لطفا اینجا کلیک فرمایید

درمان و مدیریت کوکسیدیوز در گاوداری های گاو شیری اصفهان

درمان کوکسیدیوز

زمان درمان می تواند به دانستن تاریخچه مزرعه و زمان مورد انتظار چالش ها بستگی داشته باشد. به طور کلی، گوساله ها از 3 هفتگی تا 6 ماهگی در معرض بیشترین خطر هستند و با سیستم های پرورش سرپوشیده، درمان می تواند یک هفته قبل از شیوع بیماری مورد انتظار یا دو هفته پس از یک استرس قابل توجه انجام شود.

گزینه های درمان چیست؟

در بسیاری از شرایط، اقدامات بهداشتی به تنهایی نمی تواند به اندازه کافی سطح اووسیست ها را در محیط کنترل کند. و همانطور که قبلا ذکر شد، با دفع اووسیست از بزرگسالان در سطح بسیار پایین، عفونت در بره ها و گوساله ها منشا سطوح بالای اووسیست است که می تواند منجر به بیماری بالینی و از دست دادن تولید شود.

در این مورد، می‌توان داروهای مناسب را برای جوجه‌های جوانی که در معرض چالش‌های مهمی قرار گرفته‌اند، هدف قرار داد. بنابراین از بیماری جلوگیری کرد و در عین حال امکان ایجاد ایمنی طبیعی را فراهم کرد.

گزینه های درمانی برای جوجه های جوان شامل :

 1. سولفونامیدها (آنتی بیوتیک ها، به صورت تزریقی)،
 2. دکوکینات (در خوراک)
 3. یا مشتقات تریازینون دیکلازوریل و تولتترازوریل (غذاهای خوراکی).

در گاوداری ها اغلب گاوهایی که که علائم بالینی بیماری دارند ممکن است به درمان های حمایتی دیگری نیز نیاز داشته باشند تا زمانی که آسیب روده زمان لازم برای التیام پیدا کند.

در حالی که آماده‌سازی‌های درون‌خوراکی متکی به خوردن همه دامهای گله برای دریافت دوز مؤثر است، آب‌نوشی‌های خوراکی معمولاً راحت‌ترین راه برای اطمینان از دریافت دوز صحیح هر گاو در زمان مناسب است، و اجازه می‌دهد تا قبل از حذف انگل‌ها، ایمنی کافی برای تحریک ایمنی ایجاد شود.

مدیریت کوکسیدیوز

مدیریت خوب کوکسیدیا به معنای کمک به گاوها برای جلوگیری از بیماری و تلفات تولید است و در عین حال اطمینان حاصل شود که گوساله های جوان به اندازه کافی در معرض انگل قرار می‌گیرند تا ایمنی ایجاد کنند.

محدود کردن تجمع اووسیست ها در محیط به کاهش فشار عفونت و احتمال بیماری کمک می کند.

 

این امر با انجام اقدامات ساده ای مانند:

 1. ارائه بستر خشک و تمیز.
 2. پرهیز از گرانی و استرس
 3. نگهداری تلیسه های جوان در گروه‌های سنی محدود (در حالت ایده‌آل بیش از 2 هفته اختلاف بین گروه‌ها نیست).
 4. تمیز نگه داشتن خوراک و آب از آلودگی های مدفوعی.
 5.  تمیز کردن کامل محل بین گروههای گله .
 6. نگهداری گاوهای جوان در فری استایلهای تازه، که قبلاً در آن فصل توسط سایر بره ها یا گوساله ها استفاده نشده بود.

 

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز