راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو

راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو شیری

 

عکس های زیر در مورد یک کارخانه کوچک فرآوری خوراک دام است . بازده تولید خوراک از 1 تن در ساعت تا 3 تن در ساعت متغیر است. اگر قصد راه اندازی یک کارخانه آزمایشی خوراک دام دارید، می توانید طرح کارخانه را به عنوان مرجع انتخاب کنید! خوش آمدید برای گزارش دقیق پروژه، آخرین قیمت تجهیزات و هزینه ساخت با ما تماس بگیرید!


جدول آنالیز انواع خوراک دام تولیدی در کارخانه تولید خوراک دام شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان…(ادامه مطلب)

 


complete livestock feed processing machine set
طراحی چیدمان کارخانه خوراک دام کوچک
راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام
کارخانه فرآوری خوراک دام کوچک

 

ماشین آلات ABC بهترین و کارآمدترین ماشین آلات پردازش خوراک دام را با قابلیت اطمینان تضمین شده برای شما به ارمغان می آورد. فناوری تایید شده آنها حداقل آلودگی خوراک را توسط مواد خارجی یا میکروب ها تضمین می کند. ردیابی اطلاعات خوراک در کل فرآیند تولید را فعال کرده است.

در این مقاله با طرح پروژه کارخانه فرآوری خوراک دام ،همراه با آموزش کامل آشنا میشوید.. با توجه به اینکه نشخوارکنندگانی مانند گوسفند و گاو دارای سیستم گوارشی، تغذیه ای و نیازهای عمومی بدن بسیار متفاوتی نسبت به طیور و خوک هستند، خوراک آنها جیره بندی و تهیه می شود. بسته به ترجیح خوراک دام شما، ما می‌توانیم مناسب‌ترین تکنیک‌های پردازش را برای شما داشته باشیم.

راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو

فرآیند تولید خوراک دام

با تجهیزات مربوطه برای ایجاد یک کارخانه کامل تولید خوراک دام در مقیاس صنعتی آشنا شوید. طرح پروژه می‌تواند برای فرمول‌های خوراک مختلف متفاوت باشد، بنابراین دریغ نکنید که با ما تماس بگیرید تا یک طرح کسب‌وکار سفارشی تولید خوراک دام به صورت رایگان دریافت کنید.

جریان کامل پردازش خوراک دام

راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو

طراحی کامل تجهیزات و فرآیند تولید خوراک دام

 

 

در زیر روش علمی مورد نیاز برای تولید گلوله خوراک دام آورده شده است. با این حال، برخی از مراحل کمتر ضروری هستند و بنابراین در خط تولید خوراک دام واقعی حذف می شوند.

 • 1. دریافت و نگهداری مواد اولیه

انواع مختلفی از مواد اولیه برای خوراک دام وجود دارد. این شامل مواد ساقه ای مانند کاه ذرت، دانه ها مثلاً ارزن، ذرت ، کیک هایی مانند کنجاله پنبه دانه و افزودنی های معدنی  می شود. این مواد از نظر ماهیت متفاوت هستند، بنابراین نیازهای ذخیره سازی متفاوتی دارند. به عنوان مثال، مقدار زیادی از غلات نیاز به سیلوجست ذخیره سازی دارند، مانند کیک و مواد افزودنی برای جلوگیری از آلودگی، به ذخیره سازی خاصی نیاز دارند. در این انبارها است که مواد اولیه از آن به مراحل بعدی خط تولید منتقل می شود.

 • 2. تمیز کردن مواد خوراک

بیشتر مواد خام خوراک دام، محصولات زراعی هستند، بنابراین حاوی مواد خارجی هستند، بنابراین قبل از پردازش باید تمیز شوند. این به این دلیل است که ادغام خارجی در مواد باعث کاهش خلوص و کیفیت خوراک می شود. علاوه بر این، کثیفی ممکن است با تجهیزات پردازش تداخل کند و همچنین اپراتور را در معرض آسیب قرار دهد. حالت شدید این گرفتگی دستگاه است که در نتیجه آسیب می بیند که منجر به خرابی می شود که نامطلوب است زیرا تولید را قطع می کند. این امر مستلزم تمیز کردن قبل است. کارخانه گلوله های خوراک دام دارای تجهیزات تمیزکننده ای است که برای حذف ناخالصی ها از آهنربا استفاده می کند. غربالگری ناخالصی های قابل توجهی مانند سنگ ها را حذف می کند در حالی که جداکننده مغناطیسی برای حذف ناخالصی های مغناطیسی (فولاد و آهن) استفاده می شود.

 • 3. خرد کردن

بسته به تنوع خوراک و مشخصات مورد نیاز ظرافت، فرآیند خرد کردن مواد اولیه بر این اساس انجام می شود. این نیز با توجه به نوع مواد اولیه ای که باید خرد شود تعیین می شود، بنابراین می تواند یک مرحله، دو مرحله یا فرآیند خرد کردن مداوم باشد. خرد کردن همچنین می تواند بر اساس فرم ترکیبی بچینگ انجام شود که به موجب آن می توان ابتدا خرد کردن و سپس بچینگ انجام می شود یا اولین بچینگ و سپس خرد کردن.

 • 4. خوراک Proportioningl فرآیند بچینگ

در حال حاضر، یک فرآیند بچینگ دستی، یک انبار فرآیند بچینگ یک مقیاس و فرآیند بچینگ حجمی در میان دیگر وجود دارد. برای تولید در مقیاس کوچک تا متوسط ​​گلوله خوراک در محدوده 1-15 تن در ساعت، از بچینگ دستی استفاده می شود. در اینجا توزین و ریختن مواد خوراک در دستگاه همزن به صورت دستی انجام می شود. از آنجایی که کل فرآیند اندازه گیری و جیره بندی توسط کارگران انجام می شود، نیاز به تجهیزات و همچنین هزینه تولید کمتر است اما اندازه گیری دقیق و سهولت در ایجاد تغییرات وجود دارد.

 • 5. مخلوط کردن خوراک

این امر با اختلاط مداوم یا اختلاط دسته ای حاصل می شود. در اختلاط دسته ای، تمام اجزای خوراک با توجه به فرمول خوراک مخلوط می شوند و پس از آن، به صورت دوره ای در دستگاهی به نام میکسر دسته ای مخلوط می شوند. با توجه به راحتی آن در جایگزینی جیره خوراک با اختلاط کمتر بین دسته های بعدی، اختلاط دسته ای امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش به دلیل عملیات پیچیده راه اندازی و توقف، از یک کنترل خودکار استفاده می شود.

از سوی دیگر، فرآیند اختلاط همچنان ادامه می‌یابد که اجزای خوراک به جریان با نسبت مخلوط اضافه می‌شوند. این یک جریان یکنواخت ایجاد می کند زیرا جریان های جدید به طور مداوم وارد میکسر می شوند. این فرآیند سودمند است زیرا اختلاط مداوم است و جریان با دانه بندی خوراک یکنواخت است. با این حال، هر زمان که یک فرمول جدید به خط اختلاط وارد شود، اختلاط رخ می دهد. راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو

 

 • 6. پلت کردن خوراک

دو نوع کارخانه پلت خوراک وجود دارد که هر کدام از آنها از دستگاه پلت متفاوتی استفاده می کنند. دستگاه گلوله خوراک دای تخت در کارخانه پلت خوراک کوچک (600-1000 کیلوگرم بر ساعت) در حالی که آسیاب گلوله خوراک دای حلقه ای در خط گلوله خوراک متوسط ​​(15-15 تن در ساعت) استفاده می شود.

دستگاه پلت خوراک دای تخت

دستگاه پلت خوراک دام کوچک

راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو

این یک دستگاه ساخت گلوله خوراک طرح قالب تخت است که به طور گسترده در کارخانه آسیاب گلوله خوراک کوچک استفاده می شود. مواد علوفه از قبل خام و مخلوط شده را داخل آن تغذیه کنید. سپس این ماده توسط یک قالب مسطح و یک غلتک چرخان فشار داده می شود و پس از آن از سوراخ های روی قالب عبور می کند و دانه هایی به شکل استوانه را تشکیل می دهد. سپس این گلوله ها یا گرانول ها توسط تیغه ها بریده شده و در نهایت خارج از دستگاه تخلیه می شوند. راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو

دستگاه گلوله خوراک حلقه ای

دستگاه پلت خوراک دام بزرگ

راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو

این در کارخانه های پردازش خوراک دام در مقیاس متوسط ​​تا بزرگ استفاده می شود که در آن تنظیم دمای مواد خوراک برای گلوله های با کیفیت الزامی است.
 1. این آسیاب گلوله دارای یک نرم کننده دمایی در بالا است که مقداری آب برای تغذیه معمولاً به صورت پودر اضافه می کند و رطوبت مورد نیاز را به آن می دهد.
 2. اکنون با رطوبت مورد نیاز، مواد خوراک به طور مساوی بین قالب حلقه و غلتکی قرار می گیرد که آن را از طریق سوراخ های قالب به بیرون فشار می دهد.
 3. از سوراخ ها گلوله های خوراکی گلوله شده تخلیه می شود.
 • 7. خنک کننده گلوله

فرآیند گلوله سازی باعث ایجاد رطوبت و دمای بالا به گلوله های خوراک می شود. فشار دادن بیشتر گلوله ها، دما و رطوبت را به ترتیب به حدود 80 و 17 درصد افزایش می دهد. این شرایط منجر به تغییر شکل، اتصال و حتی پوسیدگی گلوله‌ها در انبار می‌شود، بنابراین لازم است دما و رطوبت به زیر 8aII کاهش یابد. و به ترتیب 14 درصد. راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو

 

 • 8. خوراک گلوله در حال فرو ریختن

این هنگام پردازش گلوله های خوراک برای نشخوارکنندگان جوان ضروری است. معمولاً گلوله‌های خوراک در اندازه‌های متوسط ​​تولید می‌شوند که امکان شکستن آن‌ها به اندازه‌های کوچک‌تر را در صورت نیاز فراهم می‌کند. اندازه اولیه قبل از آن برای صرفه جویی در مصرف برق، بهبود کیفیت و همچنین امکان تولید بالا انجام می شود.

 • 9. پلت Sievingl غربالگری

این امر با خنک کننده گلوله خوراک در کارخانه های کوچک به دست می آید، اما در مورد کارخانه های گلوله خوراکی در مقیاس متوسط ​​تا بزرگ که در فرآیند فروریختن گنجانده شده اند، دستگاه غربال پلت یک نیاز است.

این دستگاه گلوله های خوراک پودری را از گلوله های با اندازه مناسب و یکنواخت جدا می کند. از اینجا، گلوله‌های خوراکی با اندازه یکنواخت به سمت بسته‌بندی می‌روند، در حالی که گلوله‌های پودری دوباره از طریق خط تولید منتقل می‌شوند. راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو راهنمای تاسیس کارخانه خوراک دام گاو

 

 • 10. بسته بندی گلوله های خوراک

این فرآیند نهایی در تولید گلوله های خوراک است. گلوله های خوراک بر اساس کاربرد نهایی، ترکیب و وزن از جمله معیارهای دیگر در بسته بندی های مختلفی بسته بندی می شوند.

اگر از خوراک دام کارخانه شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان و حومه استفاده می کنید می توانید از مشاوره و اطلاعات کارشناسان ما بهره مند شوید: (کلیک کنید)

برای مشاهده اطلاعات انواع خوراک دام سنگین اینجا کلیک کنید کنسانتره ممتازگاو شیری ، کنسانتره گاو انتظار زایش ، کنسانتره گاو پرواری ، کنسانتره استارتر گوساله،کنسانتره گاو خشک وتلیسه، کنسانتره یارانه دار، کنسانتره تازه زا، کنسانتره پرشیر،کنسانتره سوپرشیر

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز