طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي پرورش گـاو شيري

سرمایه در گردش گاوداری

سرمایه در گردش در توجیه اقتصادی احداث گاوداری 50 راس گاو شیری

 

شـــرح هزينه ( ميليون ريال )
خريد نهاده هاي كشاورزي

ساير مواد اوليه( يك ماهه )

حقوق و دستمزد ( يك ماهه )

سوخت و انرژي ( يك ماهه )

جمـــــع كل

– فروش:

 

رديف

شرح

ارزش واحد (هزارريال) ميزان توليد ارزش كل(ميليون ريال)
1

2

3

4

شيــر

گوساله نر

كود حيواني

علوفه مازاد بر نياز

 

 

 

375 تن

25 راس

350 تن

 

 

 

   جــــــــمـــــــــع

احداث یک واحد گاوداری مستلزم صرف هزینه و سرمایه‌گذاری بسیاری است که دامدار قبل از این‌که وارد این حرفه شود لازم است که اطلاعاتی درباره این میزان از هزینه‌ها را کسب کند؛ و درنهایت با یک حساب سرانگشتی به این نتیجه برسد که آیا با سرمایه‌ای که دارد می‌تواند به احداث یک گاوداری اقدام نماید یا نه؟ یا با میزان سرمایه خود می‌تواند یک واحد شیری احداث نماید یا گوشتی؟
هزینه تأسیس یک گاوداری شیری با گوشتی متفاوت است. در یک گاوداری گوشتی به دلیل این‌که جایگاه و ساختمان‌های شیردوشی حذف‌شده‌اند در مقایسه با گاوداری شیری بسیار ارزان‌تر و ساده‌ترند درنتیجه میزان هزینه تأسیس هم بسیار پایین‌تر هست.
هزینه‌ای که برای تأسیس یک واحد گاوداری در نظر گرفته می‌شود در دو بخش ثابت و متغیر صرف می‌گردد که بیشترین سهم را بخش ثابت به خود اختصاص می‌دهد.

 

برای احداث یک واحد گاوداری نیاز به پشتوانه مالی و سرمایه‌گذاری کلان هست که خوشبختانه دولت در این بخش توانسته با اعطای تسهیلاتی مانند وام به دامداران، از آن‌ها حمایت نماید؛ زیرا اگر حمایت‌های مالی از سوی بانک‌ها و دولت صورت نگیرد عملاً این قبیل از پروژه‌ها اجرا نمی‌گردند. فرایند اخذ تسهیلات دام‌پروری دارای مراحلی است که متقاضی می‌تواند با مراجعه به سازمان‌ها و ارگان‌های مربوط نسبت به دریافت آن اقدام نماید.

طرح توجیه احداث گاوداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز