چشم انداز فعالیت شرکت

سیاستهای تاثیرگزار بر دامدار

سیاستهای تاثیرگزار بر دامدار و تجزیه و تحلیل آن

(قسمت دوم):حلقه مفقوده نظارت و مدیریت صحیح و بروکراسی


آفای مهندس علی مختاریان مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان میباشد که در مصاحبه اختصاصی با این نشریه تخصصی اصناف کشاورزی به موضوع (بررسی و تجزیه و تحلیل سیاستهای نادرست تاثیر گذار بر دامدار) پرداخته است.


وی درباره حلقه مفقوده نظارت و مدیریت صحیح و بروکراسی میگوید:

ایشان با تاکید بر این که این حلقه منقود نظارت و مدیریت صحیح بوده و بروکراسی و شرایط سنگینی ایجاد شده که عملا مانع نظارت و مدیریت درست مشود، وی  تصریح میکند: به عنوان مثال در بدنه دولت تصمیم برآن میشودکه نهاده های دامی مانند جو ،ذرت و سویا با ارز 4200 تومانی وارد شود که به دست دامدار برسد و دامدار بتواند شیر خود را با این ارز ارزان تر ارائه کند و تنظیم بازار با قیمت کمتری به دست مصرف کننده برساند، اما عملا دامدار با قیمتی بالاتر از آنچه باید باشد ،میخرد.


وی در مورد مشکلات و نگرانی های دامدار در مورد تاثیر روند سردر گم تحویل بار و نقدینگی بر تامین خوراک دام میگوید:

متاسفانه در حال حاضر شرایط به گونه ای شده است که پول بار را از دامدار میگیرند و قرار میگذارند که در موعد مشخصی بار را تحویل دامدار بدهند، دامدار هم این پول را به امید اینکه در موعد مقرر بار را تحویل میگیرد، تامین میکند، بعد از سررسید آن تاریخ که دامدار روی آن حساب کرده و نقدینگی هم ندارد ، به دامدار میگویند که این بار را در این زمان نمیتوانیم تحویل دهیم و 10 تا 20 روز دیگر تحویل میدهیم.

دامدار هم نمیتواند خوراک به دام ندهد و در این زمان میگویند اگر بخواهی بار هست اما به آن قیمت نیست. دامدار هم چاره ای ندارد  جز اینکه این بار را به قیمت گزاف بخرد.

مصاحبهوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز