عوارض مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها در درمان ورم پستان

عوارض مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها در درمان ورم پستان ،تزریق درون پستانی آنتی بیوتیک شمشیر 2 لبه که رایج ترین درمان موجود ورم پستان در گاو شیری است.

عوارض مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها در درمان ورم پستان

متأسفانه امروزه شاهد هستیم  تقریبا ۸۰ درصد باقی مانده های آنتی بیوتیک موجود در شیر، مربوط به درمان های بی مسئولانه  ورم پستان، چه در طی دوره شیردهی و چه در دوره ی خشکی گاو است.

یکی از مهم ترین نگرانی های سلامت غذایی در جامعه ، باقی مانده های دارویی در شیر  هستند.

آنتی بیوتیک ها در شیر می توانند در تولید محصولات کارخانه های لبنی که با عملیات تخمیر (مثل ماست و پنیر) تولید می شوند، تداخل ایجاد نمایند.

همچنین می تواند باعث ایجاد مقاومت آنتی بیوتیکی در گونه های مختلف باکتریایی شود.

از جمله آنتی بیوتیک های رایج مورد استفاده می توان به بتالاکتام ها اشاره کرد که بیش از ۵۰ درصد آنتی بیوتیک ها را تشکیل داده و در درمان بیماری های باکتریایی کاربرد دارد.

آنتی بیوتیک های بتالاکتام یکی از سه دسته بزرگ آنتی بیوتیک ها هستند که شامل پنی سیلین، سفالوسپورین و ترکیبات مرتبط است.

در ساختار شیمیایی آنتی بیوتیک های این خانواده حلقه بتالاکتام وجود دارد

این گروه علیه طیف وسیعی از باکتری های گرم مثبت، گرم منفی و ارگانیسم های بی هوازی فعال هستند.

امروزه میدانیم با مصرف بی رویه آنتی بیوتیک های بتالاکتام  ، مقاومت باکتری ها به آنتی بیوتیک افزایش پیدا کرده است که این امر موجب نگرانی های زیاد و یکی از مشکلات عمده در بخش پزشکی و درمان میباشد.

درمان جایگزین آنتی بیوتیک

کرم گیاهی حاوی اسانس نعناع (Mentha spicata) نسبت به فنیل بوتازون و کرم نرم‌کننده دام کرم اثر حمایتی بیشتری در درمان ورم پستان گاوهای مبتلا دارد.

همین‌طور این کرم گیاهی دوره درمان، زمان دور ریختن شیر و عود بیماری را به مقدار قابل توجهی نسبت به گروه کنترل کاهش می‌دهد.

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز