ورم پستان گاو ویروسی باکتریایی

ورم پستان گاو ویروسی باکتریایی ورم پستان گاو ویروسی باکتریایی 

عوامل ویروسی و باکتریایی تاثیرگذار بر ورم پستان در گاوداری های استان اصفهان

از همه بیماری های گاو، ورم پستان، التهاب پستان، بیماری است که بیشترین هزینه را دارد. گاوهای مبتلا به ورم پستان شیر کمتری تولید می‌کنند، زودتر باردار می‌شوند، وضعیت بدنی بیشتری را از دست می‌دهند.

ورم پستان علاوه بر تأثیر منفی بر تولید و سودآوری، تأثیر مخرب رفاهی زیادی دارد. در کنار لنگش احتمالاً این بیماری بیشترین تأثیر را بر سلامت گاو دارد. با این حال از سه مشکل عمده گله شیری، یعنی ورم پستان، باروری و لنگش، ورم پستان بیماری است که اگر یک برنامه کنترل خوب برنامه ریزی شده را اجرا کنید، می توانید بیشترین تأثیر را روی آن داشته باشید.

هدف این سری از مقاله این است که ابزارهایی را در اختیار شما قرار دهد تا با دامپزشک خود برنامه ریزی کنید که چگونه می توانید تأثیر ورم پستان را در گاوداری خود به حداقل برسانید.

هزینه ورم پستان فقط هزینه لوله های آنتی بیوتیکی نیست که از دامپزشک خود خریداری می کنید. این تنها بدیهی ترین هزینه است. هزینه های درمان به طور کلی کمتر از 15 درصد هزینه ورم پستان است. بیشتر هزینه ورم پستان ناشی از کاهش تولید شیر به دلیل آسیب پستان است. این اثر ماندگاری طولانی دارد. گاوهای مبتلا به ورم پستان نه تنها در دوره شیردهی آسیب دیده بلکه در شیردهی بعدی نیز شیر کمتری تولید می کنند.

جهت مطالعه مطلب مورد نظر ، لطفا بر روی متن کلیک فرمایید

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز