لزوم برخورداری از بیمه دام

مدیرعامل شرکت مورخ 1400/05/08 طی نشستی با نماینده بیمه بانک کشاورزی  در محل سازمان جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان پیرامون لزوم برخورداری از بیمه دام و چالشهای پیش رو ، به گفتگو پرداخت.

در این جلسه معاون و مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی شهرستان وبرخی مدیران عامل تعاونی های شهرستان اصفهان نیز حضور داشتند.

آقای مهندس مختاریان در تشریح جلسه گفت:بر اساس بخشنامه اردیبهشت ماه 1398 بیمه دام اجباری است و در آتی برخورداری از هرگونه خدمات و تمدید پروانه و کالای سهمیه ایی منوط به دارا بودن بیمه دام میباشد.

در طرح بیمه اجباری دام تمامی انواع دام سبک و سنگین در قالب‌های دامداری های سنتی، صنعتی و نیمه‌ صنعتی ،میبایست تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

آقای مختاریان متذکر شدند: بیمه شدگان و کشاورزان می‌توانند با شماره پیامک ۳۰۰۰۳۷ و با ارسال کد ملی از آخرین وضعیت پرداختی حق بیمه خود مطلع شوند.

مدیرعامل شرکت با اشاره به خسارت‌هایی که بیماری و حوادث طبیعی هر ساله به دامداران استان وارد می‌کنند، اظهار داشت: طبق این طرح جامع تمام دام‌ها در برابر 6 بیماری مشترک انسان و دام، بیماری‌های واگیر و همچنین بیماری‌های نوپدید و بازپدید دامی بیمه خواهند شد.

وی با بیان اینکه در مقابل ارزش دام و هزینه‌های اداره یک دامداری، حق بیمه ناچیزی برای مشمولان این طرح در نظر گرفته شده است، ادامه داد علاوه بر بیماری‌ها، دام‌ها در مقابل حوادث طبیعی و غیرمترقبه مانند سیل، سرمازدگی، یخ‌زدگی، سیل، زلزله، صاعقه و طوفان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

نحوه پرداخت خسارت و غرامت به دامداران:

مقام مسئول نماینده بیمه بانک کشاورزی درباره نحوه پرداخت خسارت و غرامت به دامداران در جلسه بیان کرد: بعد از اینکه دامدار خسارت دید، باید با یکی از شعب بانک کشاورزی یا دفاتر خدمات بیمه‌ای تماس بگیرد. ظرف کمتر از 24 ساعت کارشناس و ارزیاب خسارت به محل دامداری اعزام می‌شود، دام را بازدید می‌کند و اگر نیاز به مستندات خاصی نباشد، بلافاصله گزارش را تنظیم می‌کند و ظرف کمتر از یک ماه غرامت به دامدار پرداخت می‌شود.

وی با ذکر اینکه بعضی اوقات به مدارک و مستندات برای پرداخت غرامت نیاز داریم، افزود: در مورد بعضی از بیماری‌ها به شناسنامه و گزارش درمان دام و یا جواب آزمایش‌های تشخیصی احتیاج داریم یا در مورد برخی از بیماری‌هایی که دام باید کشتار و معدوم شود، به گواهی کشتارگاه نیاز داریم.

ایشان ادامه داد: اگر دامدار این مدارک را به‌موقع تحویل دهد، خسارت از تاریخ تکمیل مدارک ظرف مدت یک ماه به حساب دامدار واریز می‌شود.

آقای مهندس مختاریان با بیان اینکه بیمه دامی همزمان با سراسر کشور از طریق صندوق بیمه کشاورزی صورت می‌گیرد، خاطر نشان کرد: طبق دستورالعمل دام در صورت هویت گذاری پلاک ۱۵ رقمی دامی تعلق و در صورت اجرایی نکردن قاچاق محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: از اهداف مهم صندوق بیمه کشاورزی کاهش ضریب خطر و افزایش رضایتمندی بیمه گذاران  است

مسوول نمایندگی بیمه کشاورزی  گفت: بیمه محصولات کشاورزی خصوصی نیست و در واقع ما زیرمجموعه‌ بانک کشاورزی هستیم. هیات امنای صندوق بیمه کشاورزی، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستند،

کار اجرایی تصمیمات این هیات امنا را، بانک کشارزی با کمک دفاتر نمایندگی خود در سطح کشور انجام می‌دهد

مدت ۲ سال است که همزمان با بیمه پایه، سامانه ثبت هویت دام نیز در منطقه فعال شده و لذا صندوق بیمه کشاورزی ثبت هویت را نیز انجام می‌دهد، پس به تعبیری، بسیاری از دیگر هزینه‌ها برای ثبت هویت به صورت رایگان صورت می‌گیرد.
او افزود: در عین حال یارانه‌ای که دولت برای ‌پرداخت خسارت در نظر گرفته است، تنها برای مواردی است که در بیمه نامه درج شده و ما فراتر از قانون نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم.

البته به این نکته نیز باید توجه داشت که برخی از دامداران دام خود را تنها برای دریافت خسارت بیمه نمی‌کنند، بلکه در اصل برای دریافت خوراک یارانه ای، بیمه می‌کنند، زیرا طبق قانون یارانه خوراک دام، تنها به دام‌های بیمه شده تعلق می گیرد.

جهت مشاوره و تماس با کارشناسان بیمه لطفا بر روی لینک های پایین صفحه کلیک فرمایید
insurance

بخشنامه های بیمه اجباری دام

جهت ملاحظه لطفا بر روی هر یک کلیک فرمایید

نقطه نظرات کاربران

_
 اکنون که ۲۱ راس دام من تلف شده است، شرکت بیمه‌گذار تنها خسارت ۹ راس گوسفند را پرداخته و در خصوص دلیل این اقدام می‌گوید که بقیه دام‌ها بر اثر بیماری تلف شده‌اند که در متن قرارداد گنجانده نشده‌ است.
من این شیوه پرداخت خسارت را غیرمنصفانه میدانم و  من دانش دامپزشکی لازم را ندارم و این‌که در زمان عقد قرارداد پول کامل را از من بگیرند و در زمان پرداخت خسارت، عناوینی را به کار ببرند که ما با آنها بیگانه هستیم، از دایره انصاف به دور است.
لزوم برخورداری
مهدی محمدی‌نژاد
دامدار از تربت حیدریه
جهت استحضار جنابعالی خدمتتان عرض شود منظور نظر بر طبق قانون اخذ تایدیه های شبکه دامپزشکی در خصوص تایید بروز بیماریهای قرنطینه ای و واگیر دار نظیر سل .بروسلوز .شاربن .هاری .لمپی اسکین.تب برفکی. اکتیما .طاعون نشخوار کنندگان کوچک و..و همچنین گواهی انجام واکسیناسیون در خصوص بیماریهای واکسن دار هست که معمولا در صورت مراجعه و پیگیری دامداران محترم و ارایه مدارک روال پرداخت غرامت در اسرع وقت صورت میگیرد.
لزوم برخورداری از بیمه کشاورزی
آقای دکتر چیت ساز
نماینده صندوق بیمه کشاورزی
ممنون از اطلاع رسانی شما، به امید موفقیت روز افزون
تا آنجایی که من مطالعه کردم طبق گفته معاون بانک کشاورزی اصفهان در خبرگزاری ایمنا تنها در اصفهان 30 درصد محصولات بخش کشاورزی و 20 درصد دام ها بیمه است  در بخش زراعت دو هزار و ۳۶۰ هکتار و در بخش باغات ۲۵۸ هکتار بیمه شده است.
غرامت خشکسالی و سرمازدگی به مزارعی که از طریق آب‌های سطحی مانند قنوات و چشمه‌ها و رودخانه‌ها آبیاری می‌شوند تعلق می‌گیرد
لزوم برخورداری
آقای جیحانی
دامدار و کشاورز از اصفهان
جهت مشاوره و تماس با کارشناسان بیمه لطفا بر روی شماره تلفنها کلیک فرمایید

مشاوره رایگان

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز