مدیریت آغوز برای گوساله های شیری

مدیریت آغوز برای گوساله های شیری یک کلید طلایی برای بهره وری هرچه بیشتر گوساله میباشد

آغوز برای گوساله تازه متولد شده حیاتی است زیرا حاوی آنتی بادی هایی (همچنین به عنوان ایمونوگلوبولین یا IgG شناخته می شود) که ایمنی را ایجاد می کند. همچنین سرشار از انرژی و مواد مغذی است که برای رشد ضروری است.

 

برای شروع خوب در زندگی، گوساله های شیری به عنوان اولین خوراک خود به آغوز با کیفیت نیاز دارند. آلودگی در حین جمع آوری، انتقال یا تغذیه گوساله را با وارد کردن باکتری های مضر در زمانی که ایمنی فعالی برای مبارزه با عفونت ندارد، در معرض خطر قرار می دهد. در اینجا اطلاعاتی در مورد تغذیه مقدار و کیفیت مناسب آغوز در زمان مناسب و همچنین اقدامات بهداشتی خوب و نحوه آزمایش کیفیت را خواهید یافت.

آیتم های تاثیر گذار بر آغوز

برای اطمینان از اینکه گوساله‌های شیری بیشترین بهره را از آغوز می‌برند، در مورد سه آیتم تاثیر گذار بر کیفیت، کمیت و زمان مصرف آغوز اطلاعات کسب کنید.

درباره اهمیت کیفیت و کمیت آغوز و سرعت دریافت آن توسط گوساله ها بیشتر بدانید…(ادامه مطلب)

بهداشت آغوز

جمع آوری و نگهداری آغوز به روشی بهداشتی به این معنی است که احتمال آلودگی آن کمتر است.

نکاتی را در مورد بهترین راه برای برداشت، ذخیره و تغذیه آغوز به گوساله ها بیابید…(ادامه مطلب)

استفاده از رفرکتومتر بریکس “Brix “

مهم است که کیفیت آغوز را آزمایش کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا برای تغذیه گوساله های خود به اندازه کافی خوب است یا خیر. نحوه استفاده از رفرکتومتر بریکس برای آزمایش کیفیت آغوزی که جمع آوری کرده اید را بیابید.

نحوه استفاده از رفرکتومتر بریکس….(ادامه مطلب)

استفاده از کلسترومتر

مهم است که کیفیت آغوز را آزمایش کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا برای تغذیه گوساله های خود به اندازه کافی خوب است یا خیر. نحوه استفاده از کلسترومتر برای آزمایش کیفیت آغوزی که جمع آوری کرده اید را بیابید.

نحوه استفاده از کلسترومتر…. (ادامه مطلب)

مدیریت آغوز برای گوساله های شیری مدیریت آغوز برای گوساله های شیری مدیریت آغوز برای گوساله های شیری

تغذیه آغوز به گوساله ها

یک گوساله تازه متولد شده باید در عرض دو ساعت پس از تولد مقدار مناسب آغوز را دریافت کند. اگر گوساله نتواند بطری را بمکد یا مقدار کامل آن را بنوشد، باید از لوله معده استفاده کنید.

نحوه تغذیه گوساله را با استفاده از لوله معده انجام دهید….(ادامه مطلب)


دانلود مفید

برگه اطلاعات مدیریت  آغوز را دانلود کنید


 

اگر مایلید از مشاوره رایگان و راهنمای مدیریت گوساله بهره مند شوید ، لطفاً با آدرس ایمیل  info@damdaranesf.com یا با شماره 32675549  031  تماس بگیرید.

مدیریت آغوز برای گوساله های شیری مدیریت آغوز برای گوساله های شیری مدیریت آغوز برای گوساله های شیری مدیریت آغوز برای گوساله های شیری مدیریت آغوز برای گوساله های شیری

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز