اصلاح ژنتیک و کاتالوگ خوانی اسپرم گاو ، یکی از مهمترین مباحث مدیریت بهره وری صنعت گاو شیری و پرواری است که در این مقاله میخواهیم به آن بپردازیم . از فرصت های پیش رو اصلاح نژاد گاو شیری نیز می توان به انتخاب ژنومیک اشاره نمود که انتظار می رود پیشرفت ژنتیکی بالاتری به همراه داشته باشد.

ارزیابی ژنتیکی در گاو هلشتاین و برای صفات تولید شیر، مقدار چربی شیر، درصد چربی شیر، سخت زائی و صفات تیپ انجام می شود. هر چند که تولید شیر در گاوهای هلشتاین ایران به صورت ماهیانه رکوردبرداری و ثبت می شود اما تقریباً تمام ارزیابی های ژنتیکی صفات تولیدی در گاوهای شیری با کمک رکوردهای 305 روز انجام می شود

مروری بر اصلاح ژنتیک و کاتالوگ خوانی اسپرم در گاو شیری و پرواری

جهت مطالعه مطلب مورد نظر ، لطفا بر روی متن کلیک فرمایید

همانطور که میدانید متاسفانه ایران هنوز به سامانه ارزیابی های بین المللی گاوهای شیری که توسط مرکز اینتربول در کشور سوئد انجام می شود، وارد نشده است.

وبلاگمقالات آموزش تازه های تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز