شکایت دامداران کمیسیون اصل 90 مجلس

شکایت دامداران کمیسیون اصل 90 مجلس

مطرح شدن شکایت دامداران در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی

مورخ 1400/04/08  نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ،آقای دکتر عباس مقتدایی در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی شکایت دامداران را مطرح نمود.

آقای دکتر مقتدایی در این خصوص گفت: امروز دامداران کشور مورد بی مهری و بی توجهی قرار گرفته اند و مطمئن هستم تخلفاتی که در این جهت هم وزیر صمت (صنعت، معدن و تجارت) و هم وزیر جهاد کشاورزی داشته اند باعث شده است که چنین اتفاقی بیفتد.

ایشان  طی نامه ایی خطاب به رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اعلام کردند: که دامداران کشور امروز نیازمند حمایت جدی هستند و بی توجهی به آنها شده  و از طرفی ناکارآمدی ها بسیار مشهود است . بنابراین اینجانب آقا ی دکتر مقتدایی شکایتی را به همین جهت هم از وزیر جهاد کشاورزی و هم از وزیر صمت مطرح می نماییم،چرا که  که بخشی از کوتاهی های آنها باعث نابود شدن زندگی و کسب و کار دامداران کشور شده است. و امیدوارم که کمیسیون اصل 90 در اسرع وقت این موضوع را رسیدگی کند .

وی همچنین افزود: بنده، از همین تریبون عرض میکنم که واقعا فعال ترین بخش های تولید در نتیجه بی توجهی ها و برخی از بی کفایتی ها به جایی رسیده است که واقعا الان تولیدکنندگان عزیز گریه میکنند و میپرسند که باید چکار کنند!! آیا تولیدکننده واقعا حقش اینست ؟

آقا ی دکتر مقتدایی افزود: من به نمایندگی از ملت این شکایت را مطرح کردم و خواهش میکنم که عزیزان به این نکته توجه داشته باشند که بایستی نفرات اجرایی کار خود را درست انجام دهند و متاسفانه بدلیل انجام ندادن آن ، من نماینده ملت باید از دست آنها شکایت بکنم .

قتدایی مطرح کرد: همچنین شکایت جمعی از وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت را با همراهی سایر همکاران در قالب اعمال ماده 234 رقم زدیم و این شکایت امروز به هیات رئیسه مجلس ارسال می شود.

وی ادامه داد: محورهای شکایت عدم اجرای درست و اجرای ناقص قوانینی همچون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی، نظام جامع دامپروری، افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، اصلاح قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی است.

مقتدایی با بیان اینکه از حق دامداران کوتاه نمی آیم، گفت: بارها با دولت مکاتباتی در این زمینه داشته ایم و خواستار این شده‌ایم که دولت به داد دامداران برسد، دامداران به علت گرانی، نبود نهاده و در نهایت عدم توانمندی مالی برای تامین آذوقه، دام های مولد و صغیر خود را به کشتارگاه می برند. این روند در آینده ای نه چندان دور موجب افزایش بی رویه قیمت گوشت و محصولات لبنی می شود و در صورت عدم مدیریت صحیح، کشور را از مسیر خودکفایی به مسیر واردات هدایت می کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه مکاتبات متعدد مجلس با دولت مخصوصا وزارت جهاد کشاورزی و عدم رفع مشکلات، بیانگر عدم مدیریت صحیح در مجموعه های متولی است، عنوان کرد: وزارت جهاد کشاورزی آنگونه که باید و شاید عمل نکرد، روزی بحث گرانی مرغ، روزی نهاده های دامی صنعت دام و صنعت غلات و این روزها بحث دامداران و گرانی محصولات لبنی را می شنویم، این ها از وظایف اصلی وزارت جهاد کشاورزی است که امیدواریم در این روزهای پایانی دولت، این وزارتخانه اقدام موثری در حل مشکلات انجام دهد.

نماینده اصفهان افزود: در نامه ای به رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواستار ورود فوری این سازمان و نظارت لازم و همچنین برخورد با ترک فعل های صورت گرفته از سوی متولیان امر در خصوص وضعیت کنونی دامداران شده‌ام

پیگیری مشکلات کشاورزان و گاوداران اصفهان در مجلس
جلسه با ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر جواد ساداتی نژاد مورخ ۱۴۰۰/۴/۸
گلایه اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی دامداران ایران به وزارت جهاد کشاورزی

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز