میکروبیولوژی و عصاره مخمر

میکروبیولوژی و عصاره مخمر

میکروبیولوژی و عصاره مخمر همراستا با دامپروری هوشمند و نقش مخمر ها در تغذیه گاو

درراستای دستور اکید مدیریت محترم عامل شرکت آقای مهندس مختاریان و همگام با سازمان بهبود تولیدات دامی وابسته به سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، واحد رسانه اینترنتی آموزش شرکت تعاونی، قصد دارد طی مقالات علمی متعدد به تشریح دامپروری هوشمند بپردازد.

واحد رسانه اینترنتی آموزش در راستای رهنمودهای مدیریت عامل شرکت، قصد دارد طی مجموعه مقالات علمی به معرفی این تکنولوژی بپردازد.

عصاره مخمر- دامپروری هوشمند

عصاره مخمر:
امروزه متخصصین بر این باورند که سلامت و مقاومت بدن در برابر عوامل بیماری زا مستلزم تغذیه مناسب و استفاده از مکمل های غذایی و خارج کردن مواد شیمیایی از چرخه ی زندگی جهت بالا بردن سیستم ایمنی می باشد. محیط داخلی دستگاه گوارش محل مناسبی برای فعالیت فلور طبیعی و مفید بدن می باشد، لذا تقویت این باکتری ها می تواند مانع از جایگزینی باکتری های مضر در دستگاه گوارش شود و همچنین درافزایش جذب مواد غذایی و بالا بردن ضریب رشد کمک نماید.

یکی از عواملی که می تواند ما را به اهداف بالا برساند استفاده از محرک رشد عصاره مخمر می باشد. عصاره مخمر به عنوان یک منبع مغذی می باشد که از سلول مخمر ساکارومایسس سروژیه به عنوان ماده اصلی تهیه می گردد. عمده ترکیبات موثره در عصاره مخمر شامل تمام ویتامین های گروه ب می باشد.

به همین دلیل می توان از مخمر به عنوان یک کارخانه تولید کننده ویتامین های طبیعی نام برد. همچنین در عصاره مخمر انوع اسیدهای آمینه، مواد معدنی، پروتئین و فیبر وجود دارد.

سلامت شکمبه

عصاره مخمر ، سلامت شکمبه، بازدهی حیوان،مصرف خوراک و تولید شیر را بهبود میبخشد.

استفاده از عصاره مخمر، موجب افزایش فعالیت سلولاتیک میکروارگانیسم های شکمبه  شده و همچنین منجر به بهبود هضم فیبر،کاهش تجمع لاکتات در شکمبه و افزایش بهره وری بهتر شکمبه و در نهایت بهبود عملکرد آن در فرآیند هضم مواد غذایی میگردد.

نوع ماده

مقدار (درصد)

ماده خشک

94

پروتئین تام

48

چربی

1

کربوهیدرات

38

ویتامین ب کمپلکس

0/2

خاکستر

7

عصاره مخمر

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز