نامه سرگشاده

نامه سرگشاده دامداران                                                                                                                            مورخ خرداد 1400

نامه سرگشاده دامداران به جناب آقای دکتر ابراهیم رئیسی کاندیدای محترم ریاست جمهوری 1400

 

موضوع:طرح مشکلات وموانع در صنعت گاو شیری و کشاورزی

باسلام و تقدیم احترام و صلوات برمحمد(ص) و آل محمد باتوجه به نامگذاری سال 1400باعنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها توسط مقام معظم رهبری، به استحضار میرساند که شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران شهرستان اصفهان با حدود 5000 (پنج هزار) نفر عضو در حوزه صنعت گاو شیری و کشاورزی از سال 1363 تا کنون فعالیت نموده است که همواره طی این سالها با وجود بردباری های بسیار در برابر مشکلات در راستای اقتدار و سربلندی کشورمان در راستای رسیدن به آرمان خود کفایی در زمینه تولید شیر و گوشت و محصولات دامی گام برداشته است .

دفتر مرکزی این شرکت تعاونی واقع در میدان بزرگمهر ایستگاه جمع آوری شیر آن در شرق اصفهان نرسیده به انرژی اتمی و انبار کارخانه شرکت در جاده شهید خاتون آبادی پشت کارخانه قند اصفهان واقع شده است . همانطور که می دانید اخیرا مشکلاتی بیش ازپیش گریبانگیر فعالین این بخش شده است که متاسفانه درصورتیکه در اسرع وقت مورد عنایت قرار نگیرد موجب از بین رفتن این صنعت ، که پساز صنعت نفت رتبه اول را در زمینه اشتغال زدایی و گردش مالی در کشور عزیزمان را دارا می باشد خواهیم بود

نامه سرگشاده دامداران

در ذیل می توان برخی از مشکلات را عنوان کرد :

1: علیرغم اینکه نهاده های دامی پس از پیگیری های بسیار به اعضای محترم واقع در شهرستان تخصیص یافته است ووجه نقدی آن نیزازطریق سامانه بازارگاه واریز گردیده است متاسفانه پس از گذشت 2 ماه است که کماکان حدود2500تن ذرت ، 1200تن سویا ، 1300تن جو خریداری شده ارسال نشده است و علاوه بر اینکه موجب بروز مشکل در زمینه تامین خوراک دام موجود شده همچنین گاوداران مجبور به تامین آنها با قیمتهای بسیار گزاف ازبازار آزاد ، ذرت 5100تومان ، جو5800 تومان و سویا تا 8500 تومان شده اند که خود جای سوال آن با قیست که اگر چنانچه کلیه نهاده ها بواسطه ارز دولتی وارد شده است پس این قیمتها از کجا می آید.

همچنین این امردر مجموع بار مالی سنگینی را حدودا 25 میلیارد تومان را برگردن شرکت تعاونی و گاوداران عضو گذاشته است که این خود امری بی سابقه، غیرقابل توجیه وخطرناک میباشد.

 

2: علیرغم اینکه طی نامه ای از جانب فرمانداری اصفهان و سازمان جهاد کشاورزی هرگونه افزایش قیمت ممنوع اعلام شد ولی مشاهده شد که نهاده های دامی دولتی از ابتدای سال تاکنون چند مرتبه افزایش داشته است ، بعلاوه نرخ کرایه های حمل ودیگر هزینه ها نیز تا دوبرابر افزایش داشته است و قیمت محصولات لبنی رانیز ازاین جمله مستثنی نبوده است ، اما تنها و تنها نرخ خرید شیر خام و گوشت قرمز مورد بی مهری و بی توجهی قرار گرفته است و این نیز ازنظر گاوداران بسیار معنا دار بوده و غیرقابل توجیه می باشد و ایشان را ترغیب به خروج از صنعت خواهد نمود ، چرا که بهای تمام شده شیرخام در حال حاضر حدودا 6700 تومان می باشد که با در نظرگرفتن سودی متعارف برای دامداران عدد7000تومان گزاف نیست .

3-: افزایش قیمت شیرخام به تنهایی گره ای از کار دامدار نمی گشاید بلکه می بایست علاوه بر آن تعرفه صادرات شیر خشک و کره را نیز حذف نموده و مجوز صادرات آن نیز صادر گردیده و تولید کننده فرآورده های لبنی نیزحمایت نمود.

4: حال که الحمدالله در زمینه دام زنده و گوشت ، مرز خود کفایی را پشت سرگذاشته ایم می بایست وارد بازارهای رقابتی صادرات شویم و در زمینه صادرات دام زنده و گوشت گام برداریم و از ورود هرگونه دام زنده و گوشت جلوگیری گردد.

5:باتوجه به انتظاری که از تشکلهای صنعت از جمله اتحادیه وتعاونی می رود ، مجوز واردات نهاده های دامی و علوفه خشبی و همچنین تخصیص ارز دولتی به ایشان داده شود وموانع موجود از سر راه ایشان برداشته شود.

6:بدلیل مشکل کم آبی دامداران با مشکل فقدان علوفه های خشبی مواجه شده اند و بعضا با قیمتهای گزاف بصورت محدود موجود بوده است ، لذا در اسرع وقت نسبت به تخصیص ارز جهت واردات یونجه درجه یک از کشورهای تولید کننده مربوطه از جمله اسپانیا ، ایتالیا و غیره اقدام گردد.

 

در پایان اینجانب مدیرعامل تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان به نمایندگی از طرف هیات مدیره ، بازرسین و اعضای محترم شرکت تعاونی ضمن گرفتن دست یاری از جانب حضرتعالی بعنوان منجی برای برطرف نمودن مشکلات موجود در صنعت ، باجنابعالی دست بیعت داده و از هرگونه همکاری جهت موفقیت و پیروزی دولت حضرتعالی دریغ ننموده و آرزوی موفقیت ، سربلندی و سرافرازی برای شما و دولت محترمتان ، مردم کشور و میهن عزیزمان ایران را از درگاه پروردگار متعال خواستارم.

مقالات آموزش تازه های تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان






  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز