نظارت میدانی دامداریهای اعضای شرکت تعاونی

نظارت میدانی دامداریهای اعضای شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

مدیرعامل به همراه مشاور فنی شرکت آقای دکتر سلطانی و مدیر بازرگانی آقای دکتر عطریان امروز (پنجشنبه، 24 تیرماه1400 )جهت بررسی و رفع مشکلات مدیریتی و تغذیه ایی گاوداران ، در دومین جلسه از نظارت میدانی خود از بخش‌های مختلف دامداری های اعضاء بازدید کردند.

ایشان در بازدید از بخش های مختلف این گاوداری با توضیح مسئولان در جریان روند تولیدات و اقدامات انجام شده در راستای معظلات و مشکلات این مجموعه قرار گرفت.در این بازدید موضوع احیای مجدد این دامداری برای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

آقای مهندس مختاریان گفت:مشکلات  ناتمام دامداران میبایست به جد مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد؛ چرا که نمیتوان بجای علوفه به گاوها بروکراسی تحویل دادخشکسالی اخیر دلیل کمبود نهاده ها در کشور و عدم تامین ناوگان حمل و نقل دلیل دپوی نهاده ها در انبارهای بنادر از عمده موانع موجود میباشند

وی خشکسالی اخیر را در ۵۰ سال گذشته بی سابقه عنوان کرد و گفت: به دلیل کم بارشی و کم آبی اکثر نهاده هایی همچون ذرت علوفه ای، یونجه، گندم و جو که توسط کشاورزان استان و سایر نقاط کشور کشت می شد کمتر شده و به همین دلیل ما با کمبود آن روبرو شده ایم.

مهندس مختاریان عنوان کرد: در حال حاضر نهاده ها در انبارهای بنادر دپو شده و متاسفانه ناوگان حمل و نقلی برای حمل آن در نظر گرفته نشده است. از سوی دیگر علت عدم حمل نهاده ها توسط کامیونداران ، معطلی بیش از چند روز آنها در بنادر است.

در صورت وجود چالش نهاده بزودی با حذف شیر و لبنیات از سبد غذایی خواهیم بود. قیمت بالای نهاده های دامی و قیمت پایین خرید گوشت و شیر از دامداران عملا برای بهره برداران این بخش صرفه اقتصادی ندارد.

معظلات گاوداران

خشکسالی های پیاپی سال های اخیر از یک سو و افزایش قیمت خوراک دام و مواد اولیه کنسانتره از نیمه دوم سال 96 ازسوی دیگر، موجب افزایش ٨٠ تا ٩٠ درصدی قیمت مواد اولیه خوراک دام و علوفه مصرفی دام ها طی امسال شده که این افزایش قیمت به همراه فشار بی سابقه بانک ها برای بازپرداخت وام ها باعث می شود گاوداران گاوهای شیری زیادی را روانه کشتارگاه ها کنند.

مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان، خاطرنشان کرد: این معضل باید با همت مدیران  کشوری و به دور از بروکراسی حل و فصل شود.وی افزود: تصمیمات خوبی برای توسعه و رفع مشکلات این واحد تولیدی گرفته شد.

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز