چشم انداز فعالیت شرکت

نقش دولت در کنترل بازار

نقش دولت در کنترل بازار در شرایط کنونی

(قسمت سوم):نقش دولت در شرایط کنونی کشور


دیدگاه آقای مهندس علی مختاریان درباره ی نقش و وظیفه دولت در شرایط کنونی کشور:

مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان درباره نقش و وظیفه دولت در شرایط کنونی کشور اعلام کرد که شاید بتوانیم گفت ، نیت دولت خیرخواهانه است ، اما متاسفانه در ساز و کار درست این قضیه موفق نبوده است.

بررسی نقش پررنگ حمایتهای اداره رفاه و پشتیبانی جهاد کشاورزی  در تنظیم بازار :

یکی از مواردی که باعث شده این اتفاق بیفتد حضور حمایتهای اداره رفاه و پشتیبانی جهاد کشاورزی است. الان ما درخواست بار به اندازه ی نیاز موقت دامدار میدهیم، آن را تامین کند، اما میگویند که موجود نداریم یا از 2000 تن مورد نیاز دامدار، حدود 60تن را میدهند. مامجبوریم 60 تن رابپذیریم و بقیه بار را از بازار تامین کنیم.

اما جالب اینجا است که در بارنامه تمام بارها عنوانی((پشتیبانی کشور)) درج شده است و با قیمت آزاد آن را میفروشند. یعنی خودش این کار را میکند.

برای من از مرز شمال ایران فیلم فرستاده شد که جو از روسیه وارد شده بود، واگن با عنوان اینکه صادر شود، وارد تریلر میشد که کشور مقصد آن را عراق و سوریه عنوان میکردند.

این بار با ارز ایرانی آمده است، اما گفتند ممکن است به دلیل تفاوت قیمت ارز ارائه شده شاید این روشی برای تامین کسری بودجه دولت باشد، اما این بار هیچوقت به دست دامدار ما نرسید، آن هم در شرایط که بازار تشنه بار بوده و دامدار به هزینه گزافی آن ها را تامین کرد. این چیزی است که من بر اساس استدلال ها و اسناد و مشاهدات بازار میگویم.

مصاحبهوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز