نقش فسفر در رژیم غذایی گاو شیری و پرواری

فسفر در تعادل مناسب رژیم غذایی گاوهای شیری و پرواری نقش کلیدی ایفا میکند!

دامداران زمانی بیشترین سود را خواهند داشت که گاوهای شیری در طی چندین دوره شیردهی تولید بدون مشکل و بالا همراه با کمترین قیمت تمام شده خوراک داشته باشند. با بهره گیری از مدیریت بهینه خوراک ، دانش و راه‌حل‌های خوراک در دسترس خواهید داشت که به شما کمک میکند تا مجموعه‌ای از خوراک بهینه را برای گاوداری خود طراحی کنید.

نقش فسفر در رژیم غذایی گاو شیری و پرواری

اطمینان از اینکه گاوهای شیری شما تعادل تغذیه ای مناسبی دارند می تواند به بهبود سلامت طولانی مدت گله و همچنین عملکرد مالی گاوداری شما کمک کند.

فسفر تعادل مناسب رژیم غذایی گاوهای

یک استراتژی به موقع تفاوت کاتیون-آنیون (DCAD) به طور گسترده برای کاهش بروز هیپوکلسمی در گاوهای شیری ثابت شده است. اما، برای حداکثر موفقیت، مهم است که گله شما تعادل بهینه مواد معدنی را در جیره خود دریافت کند.

مواد مغذی کلیدی

DCAD با استفاده از سطوح مواد مغذی پتاسیم، سدیم، گوگرد و کلر محاسبه می شود. اما موارد دیگری نیز وجود دارند که ارزش توجه دقیق را دارند. در هر مورد، دریافت مقدار مناسب ضروری است. برای یک استراتژی موثر DCAD، گاوداران باید مواد معدنی رایج در رژیم غذایی از جمله فسفر و منیزیم را نیز کنترل کنند. اهمیت حفظ تعادل مناسب در شکل زیر قابل مشاهده است.

منیزیم به طور مثبت بر تنظیم هورمونی سطح کلسیم خون گاو تأثیر می گذارد، اما به نوبه خود تحت تأثیر سطوح بالای پتاسیم تأثیر منفی دارد.

 

فسفر تعادل مناسب رژیم غذایی گاوهای

 

فسفر: چرا حتی مقدار کمش هم، زیاد است

یکی دیگر از ریزمعدنی‌های حیاتی، فسفر، به پردازش کلسیم کمک می‌کند. با این حال، همیشه این مورد نیست که هر چه بیشتر بهتر باشد. به عنوان مثال، دریافت فسفر بیشتر می تواند جذب کلسیم گاو را محدود کند و خطر هیپوکلسمی را افزایش دهد.

این به این دلیل است که فسفر بیش از حد می تواند باعث کاهش تشکیل و افزایش تخریب دی هیدروکسی ویتامین D شود که برای جذب کلسیم در روده ضروری است.

 

از آنجایی که گاوها در طول دوره خشکی به فسفر زیادی نیاز ندارند، می توانید میزان مصرف را به 2 تا 3 گرم در هر کیلوگرم ماده خشک (DM) کاهش دهید.

ایجاد یک رژیم غذایی کم فسفر برای گاوهای خشک مستلزم هزینه های اضافی است، اما با مزایای بلندمدت بهداشتی و اقتصادی واضح، متوجه خواهید شد که این پول به خوبی خرج می شود. در واقع، مطالعات نشان می دهد که کاهش فسفر به میزان 1 گرم در هر کیلوگرم DM در طول نمای نزدیک می تواند منجر به 21٪ موارد کمتر هیپوکلسمی تحت بالینی (SCHC) شود.

sub-clinical hypocalcemia (SCHC).

دوشیدن سود اقتصادی

ایجاد تعادل تغذیه ای مناسب می تواند نقش کلیدی در بهبود سلامت گله درازمدت شما و همچنین عملکرد گسترده تر گاوداری شما داشته باشد.

نقش فسفر در رژیم غذایی گاو شیری و پرواری نقش فسفر در رژیم غذایی گاو شیری و پرواری نقش فسفر در رژیم غذایی گاو شیری و پرواری ر نقش فسفر در رژیم غذایی گاو شیری و پرواری ر ر نقش فسفر در رژیم غذایی گاو شیری و پرواری نقش فسفر در رژیم غذایی گاو شیری و پرواری

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز