شرعی بودن ذبح دام در برزیل

شرعی بودن ذبح دام در برزیل

نگرانی برای شرعی بودن ذبح دام در برزیل در راستا با مازاد دام داخل کشور !!!

در اواخر دولت دوازدهم و ریاست جمهوری جناب آقای روحانی ، شاهد بودیم که دولت ، اقدام به اعزام تعدادی از روحانیون  به کشور برزیل کرده است و نگران از حلال بودن گوشتهای وارداتی از برزیل میباشد. درصورتیکه در چنین شرایطی مازاد دام در داخل کشور وجود دارد و از طرفی دیگر درخواست صادرات دام زنده نیز مطرح میباشد!

بنظر میرسد چنین تصمیماتی جای بسی درنگ و تامل دارد. پر واضح است اگر چنانچه روال واردات گوشت همچون سالهای گذشته ادامه پیدا کند ، تولیدکنندگان و پرواربندهای داخل کشور ، دیگر تمایلی به ادامه فعالیت نخواهند داشت. این امر مطمئنا باعث وارد آمدن آسیب شدید به بدنه صنعت دامپروری کشور شده و وابستگی بیشتر به واردات مواد پروتئینی به کشور را سبب خواهد شد.

لذا در شرایط کنونی که دولت برای تهیه ارز با مشکلات عدیده و بسیار جدی مواجه شده است ، این سوال در اذعان عمومی و تولیدکنندگان پیش می آید که آیا بهتر نیست ارز تخصیص داده شده جهت آن ، برای رونق تولید داخل و خودکفایی اختصاص یابد؟


پاورقی:

مورخ تیرماه 1400 روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی یزد، نادر سلیم افزود: این اداره کل با در اختیار داشتن ۱۳ هزار تن سردخانه مدرن استیجاری در مجموعه بندرخشک پیشگامان کویر یزد به عنوان یکی از مقاصد گمرگی و ذخیره سازی محمولات پروتئینی وارداتی در کشور محسوب می شود .

به گفته وی در حال حاضر این میزان گوشت گوساله وارداتی در ۲ مرحله به این مجتمع ترانزیت، نگهداری و پس از انجام فرآیند ترخیص می شود.

وی با اشاره به اینکه در اولین مرحله از ترخیص هزار و ۲۰۰ تن در حال بارگیری و حمل به ۲۰ استان کشور است ،ادامه داد: بر اساس خرید و واردات گوشت منجمد در سال‌جاری به منظور تکمیل ذخایر راهبردی کشور  ۶ هزار تن گوشت وارداتی به سردخانه‌های استان یزد تخصیص یافت که تاکنون هزار تن آن وارد استان شد و بقیه در روز های آینده ترانزیت و در سردخانه‌ها نگهداری و مراحل ترخیص آن انجام می شود.

خبرنامه درون سازمانیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز