معرفی ایستگاه جمع آوری شیر تعاونی گاوداران:


مراکز جمع آوری شیر خام ، مکانهایی ثابت هستند که از امکانات فیلتراسیون و خنک کردن شیر برخوردار بوده ، شیر تولیدی دامداران را جمع آوری نموده و پس از سرد کردن به کارخانجات فرآوری لبنیات تحویل میدهند. هدف از بکارگیری مراکز جمع آوری شیر ، خنک سازی قبل از ذخیره در مخازن یا ارسال به واحد های تولیدی لبنیات میباشد.

شیر آزمایشگاه شیر
شیر آزمایشگاه شیر

پلیت کولر:

پلیت کولرهای نصب شده در مرکز جمع آوری شیر این شرکت به منظور سرد کردن شیر یا به عبارتی کاهش درجه حرارت سریع شیر بکار میرود.دلیل کاهش سریع درجه حرارت شیر به خاطر سطح مقطح زیاد در تبادل حرارتی صفحه ایی مابین شیر و آب یخ در مبدل های حرارتی میباشد.

پلیت کولرها دارای تعداد زیادی صفحات استنلس استیل بسیار نازکی میباشند که در زمان تبادل حرارتی از یک سطح آن به آب یخ و از سطح دیگر آن شیر جریان یافته و حرارت آن به آب یخ در طی این فرآیند انتقال میابد.ظرفیت پلیت کولرها با افزایش یا کاهش تعداد پلیت ها قابل تنظیم میباشد.در صورت کارکرد صحیح پلیت کولر بایستی درجه حرارت شیر به 2 تا 4 درجه سانتیگراد برسد.

ایستگاه جمع آوری شیر شرکت تعاونی در سال 1378 با مقدار روزانه 3تن جذب شیر فعالیت خود را آغاز نمود و هم اکنون با مقدار 70 تن روزانه به فعالیت خود ادامه می دهد.آنالیز نمونه های دریافتی از گاوداران توسط دستگاه های تمام اتوماتیک صورت میگیرد و مختصری از آزمایشات صورت گرفته شامل موارد زیر است:

 • ایجاد بازار دائمی و مطمئن برای دامداران ، به نحوی که از فروش محصول خود مطمئن باشند.
 • تامین شیر مورد نیاز کارخانجات لبنی
 • کوتاه کردن دست واسطه ها از بازار شیر ، زیرا فعالیت این افراد، نوسانات شدید در بازار ایجاد کرده و امکان برنامه ریزی تولید را از دامدار سلب مینماید.
شستشو یا CIP :این شرکت تعاونی معتقد است که پس از هربار تحویل شیر به کارخانه لازم است ظروف حمل شیر،تانکرها و مسیرهای عبور شیر بطور کامل شستشو و نظافت شود .شستشوی CIP کامل بسیار مهم است .

روش شستشو یا CIP :

یکی از خدمات ارائه شده در ایستگاه شیر این شرکت شستشو CIP میباشد

 1. آبکشی با آب سرد در ابتدا ( آب گرم باعث لخته شیر و انعقاد در مسیر انتقال شیر میشود.)
 2. شستشو با مواد پاک کننده و مواد برطرف کننده چربی
 3. آبکشی
 4. شستشو با محلول سود سوز آور با درجه حرارت 70 درجه سانتیگراد
 5. آبکشی با آب داغ
 6. آبکشی با آب ولرم
 7. در هفته یکبار با اسید نیتریک به منظور برطرف کردن اجرام معدنی شستشو میدهند.
 8. هر یک از مراحل فوق مدت زمان مشخصی باید بطول بینجامد.
 9. مواد شوینده باید طبق دستورالعمل شرکت سازنده و از مواد مجاز باشد.

مدیریت شستشوی CIP در مزارع گاو شیری

دسترسی به روش ضدعفونی کننده کاملا موثر و قابل اطمینان و مدیریت شستشو CIP یک از دغدغه های مسئولین فنی و مدیران تولید در مزارع پرورش گاو شیری است…..

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز