ورم پستان ناشی از آلودگی مخمر

ورم پستان ناشی از آلودگی مخمر و فاجعه درمان اشتباه آنتی بیوتیکی آن

همانطور که میدانید اولین قدم در درمان هر بیماری، تشخیص صحیح نوع بیماری است. چنانچه در بیماری ورم پستان مشاهده شده ،عارضه یابی انجام نشود و بدون دانستن علت بروز آن اقدام به درمان آنتی بیوتیکی آن کرد آنجاست که  فاجعه ایجاد میشود. نه تنها بیماری درمان نمی شود بلکه شاهد شیوع گسترده آن در گله خواهید بود.

نکته حائز اهمیت آن است که باید بدانید همه ورم پستان های مخمری از رویه های درمانی ضعیف ناشی نمی شوند. مخمر در تمامی محیط های آلوده وجود دارد.

از سویی دیگر شاهد افزایش بی رویه مصرف آنتی بیوتیک ها و مقاوم شدن باکتریهای آلوده کننده هستیم درمان جایگزین آنتی بیوتیکها که میتوان به جدیت گفت اثر بخشی بیشتری نسبت به درمان آنتی بیوتیکی دارد عبارتند از ….. (ادامه مطلب)

درمان اشتباه آنتی بیوتیکی

آیا میدانید عدم رعایت اصول بهداشتی در سالنهای شیردوشی به آسانی باعث انتشار آلودگی و شیوع ورم پستان در گله میشود؟

توصیه میشود در سالن های شیردوشی همیشه از دستکش استفاده کنید زیرا مخمر به دست شما می چسبد و وسایل درمانی و سرپستانک ها را آلوده می کند.

لازم است قبل از شروع شیر دوشی از تمیز بودن سرپستانک ها اطمینان حاصل کنید، حتما بایستی از مواد غوطه ور سازی تائید شده استفاده کنید و طول زمان لازم را نیز رعایت کنید طبق دستور العمل بهداشتی، سرپستانک ها را به مدت ۳۰ ثانیه در آن غوطه ور سازید.

ورم پستان ناشی از آلودگی مخمر

آیا میدانید تیوب های درمانی خود میتوانند عامل آلودگی مخمری باشند؟

هنگام درمان های داخل پستانی در دوران شیردوشی و ابتدای دوره خشکی از تیوب های درمانی جدید و یک بار مصرف استفاده کنید. هرگز تیوب های درمانی را به طور انبوه آماده نکنید زیرا به آسانی به مخمر آلوده می شوند و باعث آلوده شدن گاوهای زیادی می گردند.

 

نادیده گرفتن ریزکاریهای کوچک در زمان درمان های داخل پستانی میتواند فاجعه بزرگی ایجاد کند

سرپستانک ها بایستی با پنبه الکلی تمیز شود.

بعد از تمیز کردن، پنبه را نگاه کنید، چنانچه پنبه به علت گرد و غبار و کثیفی سیاه بود، سرپستانک را را مجددا با یک پنبه الکلی دیگر تمیز کنید.

بخشی از سرنگ درمانی را وارد مجرای سرپستانک کنید (تا اندازه مناسب). این کار مانع وارد شدن اسپورهای مخمری به پستان می شوند.

توصیه میشود پستان را بعد از درمان ماساژ دهید و سریع عمل پس غوطه ور سازی را انجام دهید.

نکته های نادیده گرفته شده که در آسیب شناسی های بعمل آمده در دامداریهای مبتلا به آلودگی ورم پستان مخمری مشاهده شده است عبارتند از

 1. نحوه ضعیف مدیریت محیط گاوها از عوامل تاثیر گذار بر میزان بروز ورم پستان در گله میباشد.
 2. عدم توجه به پروتکلهای بهداشتی و اصول شیردوشی و رویه های شیردوشی ضعیف، نادرست
 3.  سهل انگاری و  انجام دادن ضعیف روش های پس غوطه ورسازی
 4. عملکرد ضعیف تجهیزات شیردوشی منجر به بروز ورم پستان های مخمری محیطی می شوند.

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز