پرداخت خسارت تب برفکی توسط بانک

پرداخت خسارت تب برفکی توسط بانک مشروط به واکسیناسیون

پرداخت خسارت تب برفکی توسط بانک مشروط به واکسیناسیون است!

دولت با پرداخت خسارات بیماری تب برفکی از دامداران حمایت کند

تب برفکی ویروسی قابل‌سرایت بین دام‌های سبک و سنگین است . در حال حاضر جهش یافته و به بیماری جدیدی تبدیل‌شده است. لازم است با رعایت واکسیناسیون به موقع و الزامات بهداشتی این بحران را خود گاوداران مدیریت کنند ، به این دلیل که تب برفکی به علت تغییر در ژنتیک در صورت عدم توجه دامداران، احشام آن‌ها را ، مبتلا خواهد کرد. پرداخت خسارت تب برفکی توسط بانک پرداخت خسارت تب برفکی توسط بانک پرداخت خسارت تب برفکی توسط بانک پرداخت خسارت تب برفکی توسط بانک

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص طرح واکسیناسیون تب برفکی لطفا اینجا کلیک فرمایید

یکی از خسارات مهم مستقیم و قابل مشاهده تب برفکی، کاهش تولید شیر است. این بیماری به لحاظ شدت خسارات اقتصادی یکی از موانع اصلی در تامین بهداشت و تولید دام و فرآورده های دامی محسوب می گردد

پیوندهای مفید

لطفا جهت مطالعه بر روی مطلب مورد نظر کلیک فرمایید

_
هشدار شیوع تب برفکی در فیروزآباد
شیوع تب برفکی

از زمان ظهور آن در دهه 1800، واکسیناسیون بدون شک مؤثرترین مداخله پزشکی برای پیشگیری از بیماری های عفونی حیوانی و انسانی باقی مانده است. واکسیناسیون علیه عفونت های مشترک بین انسان و دام یا عفونت های منتقله از غذا با هدف کاهش یا حذف خطر برای مصرف کننده و در برخی موارد، بهبود بهره وری هر حیوان انجام می شود .

به طور کلی پذیرفته شده است که تجویز واکسن‌ها برای عفونت‌های ناشی از غذا بهترین مداخله بهداشت عمومی در دسترس است و همچنین بهترین نسبت هزینه به فایده را نشان می‌دهد و جایگاه برتر را در اهداف هزاره توسعه اشغال می‌کند: کاهش مرگ و میر، بهبود سلامت. و توسعه اقتصادی-اجتماعی را ارتقا دهد

علاوه بر اهمیت اقتصادی این بیماری ها، دشواری کنترل آنها با روش های شیمی درمانی و ایجاد مقاومت در برابر آنها، طراحی واکسن های انگلی منتقله از غذا را به موضوعی مناسب برای سلامت انسان و دام تبدیل کرده است. در این راستا، توسعه مقاومت آنتی بیوتیکی به تدریج گزینه های آنتی بیوتیک درمانی موجود در دسترس دامپزشکان را کاهش می دهد

بنابراین، واکسن‌ها نیاز به آنتی‌بیوتیک‌ها را برای کنترل بیماری‌ها کاهش می‌دهند و ابزارهای بسیار مورد نیاز را در اختیار دامپزشکان قرار می‌دهند (پاتر و همکاران، 2008؛ کولوتیلین و همکاران، 2014). علاوه بر این، علاقه فزاینده عمومی به تولید مواد غذایی بدون مواد شیمیایی، که به دلیل نگرانی مصرف کنندگان در مورد باقی مانده های دارو در گوشت، تخم مرغ یا شیر تقویت شده است، از اهمیت توسعه واکسن های دامپزشکی جدید حمایت می کند.

به عنوان یک استراتژی برای کنترل FBD های ناشی از انگل ها، توسعه واکسن دامپزشکی دارای مزایای عملی نسبت به توسعه واکسن انسانی است، مانند توانایی انجام آزمایشات در میزبان طبیعی، بنابراین شانس دستیابی به موفقیت را در مقایسه با واکسن طراحی شده برای انسان افزایش می دهد.

امکان ساخت واکسن های زنده ضعیف شده به دلیل الزامات ایمنی کمتر (Lightowlers و همکاران، 2016؛ Zhang N. و همکاران، 2018؛ Larrieu و همکاران، 2019a). در واقع، واکسن‌های متعددی علیه بیماری‌های عفونی ویروسی و باکتریایی توسط شرکت‌های بهداشت حیوانات تولید شده‌اند و برای چندین دهه به‌عنوان پیشگیری از پاتوژن‌ها در دامپزشکی استفاده شده‌اند (Lubroth و همکاران، 2007؛ Jorge and Dellagostin، 2017).

وبلاگخبرنامه درون سازمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز