پرورش گاو شیری و پرواری

فناوری برای شما چه معنایی دارد؟ وقتی صحبت از کشاورزی و دامپروری به میان می آید، هدف فناوری مطمئناً باید آسان کردن زندگی باشد. تا عملیات کارآمدتر شود. برای تسهیل افزایش بهره وری با کمی تلاش کمتر. و اگر به شما این امکان را می دهد که پنج دقیقه اضافی را صرف لذت بردن از چای و نان تست خود در صبح کنید، خیلی بهتر است.

 

در پنج سال گذشته هیچ کمبودی در زمینه نوآوری های فن آوری هیجان انگیز در بخش کشاورزی و دامپروری وجود نداشته است. پرورش گاو شیری و پرواری با 8مورد از بهترین نوآوری های فناوری هدیه ایی است که در این مقاله به شما تقدیم میکنیم.

بنابراین – فقط برای یک لحظه – بیایید وانمود کنیم که پول چیزی نیست. شما می توانید هر آنچه را که می خواهید خریداری کنید. از کجا شروع می کنید؟ در اینجا هشت مورد از نوآوری های فناوری مورد علاقه ما برای پرورش گاو شیری و پرواری آورده شده است. پرورش گاو شیری و پرواری

پرورش گاو شیری و پرواری

ابزار مراقبت از گاو، که در آسمان پرواز میکند

_

هواپیماهای بدون سرنشین ، صرفا اسباب بازی های گران قیمت بچه ها یا ابزارهای تجاری متحول کننده نیستند؟ زمان آن فرا رسیده است که بپذیرید هواپیماهای بدون سرنشین می توانند روش نظارت بر گله خود را متحول کنند، موقعیت حیوانات یا وضعیت مزارع خود را بدون خروج از خانه مزرعه بررسی کنید. پهپادهای مجهز به دوربین و قابلیت‌های تصویربرداری حرارتی می‌توانند حرکت دام‌ها را نظارت کنند، سرشماری کرده و حیوانات ولگرد را حتی در شب یا در مناطق جنگلی شناسایی کنند.

 

پهپادها برای نظارت بر زمین شما نیز مفید هستند. به هر حال، گشت و گذار در مزارع پرورش گاو شیری و پرواری در بعدازظهرهای سرد زمستانی همیشه بهترین استفاده از وقت شما نیست. به عنوان مثال، می توانید به سرعت هر حصارکشی که نیاز به تعمیر دارد یا مناطقی از زمین که خشک هستند و نیاز به آبیاری دارند را شناسایی کنید. شما حتی می توانید از هواپیماهای بدون سرنشین به عنوان یک وسیله امنیتی برای جلوگیری از فعالیت های مجرمانه استفاده کنید. پرورش گاو شیری و پرواری پرورش گاو شیری و پرواری

یک برس مخصوص گاو برای راحت نگه داشتن گاوها

_

میلیون‌ها گاو در سرتاسر جهان به لطف استفاده از برس چرخان گاو، بر اساس تقاضا، مرتب می‌شوند. برس زمانی که گاو با آن تماس می گیرد شروع به چرخش می کند – و زمانی که گاو دور می شود متوقف می شود. در این بین تمام زوایای بدن گاو را می پوشاند تا گردش خون را تحریک کند و گاوها را راحت نگه دارد. بسیار خوب، این خارق العاده ترین فناوری در فهرست پرورش گاو شیری و پرواری نیست. اما گله شما آن را دوست خواهد داشت. پرورش گاو شیری و پرواری

 

پرورش گاو شیری و پرواری

وضعیت اسکان حیوانات را به طور خودکار کنترل کنید

_

بسیار خوب، در اینجا چیزی واقعاً نوآورانه وجود دارد. ناگفته نماند که گاوهای راحت، گاوهای مولد هستند. به همین دلیل است که همه چیز از دمای هوا و باد گرفته تا رطوبت و کیفیت آب باید در محل نگهداری گاو شما مناسب باشد. حتی نوسانات جزئی در شرایط محیطی می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. اکنون به لطف پلتفرم اینترنت اشیا که توسط Cynomys ثبت شده است، می توانید پارامترهای محیطی مسکن گاو خود را به طور خودکار نظارت کنید.

این پلت فرم که به طور خاص برای اسکان دام طراحی شده است، به شما امکان می دهد بیش از 20 پارامتر محیطی – مانند نویز، نور و گرما – را از طریق ابر نظارت و تنظیم کنید. این پلت فرم حتی نشت آب و ایرادات الکتریکی را در خانه شما شناسایی می کند.اما این فراتر از راحتی گاو است.

آلاینده های مضر می توانند به سرعت در محل نگهداری گاو جمع شوند.

 

 1. به عنوان مثال، مقادیر بالای دی اکسید کربن (CO2)، آمونیاک (NH3) و سولفید هیدروژن (H2S) می تواند فعالیت موکوسیلیاری را کاهش دهد که اولین دفاع در برابر عوامل بیماری زا است.
 2. در همین حال، آمونیاک اثر سمی روی غشاهای مخاطی پوشاننده مژه ها دارد و می تواند آلوئول های ریوی را پاره کند – گله شما را مستعد عفونت های باکتریایی و ویروسی می کند.

این یک سیستم هوشمند برای نظارت و مدیریت شرایط محیطی در مسکن مورد نیاز جهت پرورش گاو شیری و پرواری است – کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که گله شما شاد، سالم و سازنده است. پرورش گاو شیری و پرواری پرورش گاو شیری و پرواری پرورش گاو شیری و پرواری

وضعیت شیردوشی رباتیک

_

جمع آوری شیرمهم ترین جنبه کشاورزی لبنی است. اما نیمی از کار فشرده نیست. این امر، همراه با چشم انداز افزایش تولید شیر، باعث شده است که بسیاری از کشاورزان وظیفه شیردوشی را به سیستم های شیردوشی روباتیک واگذار کنند. بدون استرس، بدون زمان شیردوشی تعیین شده و بدون عجله دیوانه وار به سالن. این به تنهایی باعث افزایش تولید شیر می شود.

با این حال، در حالی که سیستم‌های شیردوشی روباتیک در بسیاری از مزارع رایج شده‌اند، سیستم‌های مدرن‌تر بسیار بیشتر از جمع‌آوری شیر انجام می‌دهند. جدیدترین دستگاه شیردوشی رباتیک داده هایی را در مورد سلامت و کیفیت شیر ​​جمع آوری می کند که مستقیماً به تلفن هوشمند شما ارسال می شود. برخی از سیستم ها حتی در هر ربع پستان در هر شیردوشی آنالیز تعداد سلول را انجام می دهند تا به عنوان یک هشدار اولیه در برابر ورم پستان عمل کنند.

پرورش گاو شیری و پرواری پرورش گاو شیری و پرواری پرورش گاو شیری و پرواری ر پرورش گاو شیری و پرواری پرورش گاو شیری و پرواری

فناوری تصویربرداری حرارتی بیماری را تشخیص می دهد

_

استفاده از تصویربرداری حرارتی ممکن است در یک فیلم جیمز باند بیشتر در خانه به نظر برسد تا یک مزرعه لبنی. اما می تواند برای سلامت گله شما معجزه کند.

 1. التهاب یکی از نشانه های کلیدی آسیب و بیماری در گاو است –
 2. و نکته در مورد التهاب این است که گرما تولید می کند.
 3. با استفاده از تصویربرداری حرارتی می‌توانید به سرعت این نقاط گرما را شناسایی کنید و تشخیص مشکلات سلامتی در حال توسعه را قبل از اینکه شروع به ایجاد مشکل برای گاوهای شما آسان می‌کند.
 4. و از آنجایی که تشخیص زودهنگام کلید درمان سریع و موثر است، تصویربرداری حرارتی می تواند برای نتیجه شما نیز عالی باشد.

آیا این مطلب برای شما، دور از ذهن به نظر می رسد؟ بسیاری از کشاورزان در حال حاضر از تصویربرداری حرارتی برای تشخیص مشکلاتی مانند ورم پستان، لنگش، زبان آبی و … استفاده می‌کنند.

بر سلامت گله خود نظارت داشته باشید

_

فناوری پوشیدنی “Wearable technology” مانند FitBit در پنج سال گذشته شکوفا شده است. اما انسان ها تنها کسانی نیستند که می توانند سود ببرند. در حال حاضر مجموعه‌ای از دستگاه‌های پوشیدنی – مانند Cowlar و Stellapps – برای گاوداران نیز موجود است. همه آنها برای نظارت بر سلامت، رفتار و عملکرد گاو طراحی شده اند – خواه گام های روزانه، نشخوار فکری یا مقدار غذای مصرف شده. با تمام داده‌هایی که به ابر ارسال می‌شوند تا شما در هر زمان و هر مکان به آن دسترسی داشته باشید.

اما مزایای واقعی برای کشاورزان از توانایی نظارت بر سلامت و چرخه فحلی ناشی می شود. تصور کنید، برای مثال، هنگامی که یکی از گاوهای شما وارد گرما می شود، یک تلفن هوشمند یا هشدار ایمیل دریافت می کنید. یا باردار می شود. یا علائم اولیه یک بیماری یا عفونت را ایجاد می کند. این به شما این امکان را می دهد که حدس و گمان را از مدیریت سلامت و رفاه خارج کنید و بر اساس آنچه واقعاً در گله شما اتفاق می افتد، قاطعانه عمل کنید.

عملکرد گوساله را با تغذیه کامپیوتری بهینه کنید

_

مخلوط کردن شیر. حمل سطل. روز به روز. پرورش دستی گوساله کار فشرده ای است. پس چرا اجازه نمی دهید یک تغذیه گوساله کامپیوتری این کار را برای شما انجام دهد؟

 1. این به شما کنترل کامل بر مصرف تغذیه‌ای هر گوساله می‌دهد
 2. و به شما امکان می‌دهد مطمئن شوید که هر گوساله به پتانسیل رشد کامل خود می‌رسد.
 3. یک سیستم تغذیه رایانه‌ای همچنین به گوساله‌ها اجازه می‌دهد تا  به صورت کم و همیشگی تغذیه کنند.
 4. جدیدترین سیستم های کامپیوتری حتی داده های مربوط به فرکانس تغذیه و مصرف را مستقیماً به گوشی هوشمند شما ارائه می دهند.
 5. بنابراین می توانید ببینید که گوساله های شما همانطور که باید پیشرفت و رشد می کنند.

عملکرد گوساله را با تغذیه کامپیوتری بهینه کنید

_

مخلوط کردن شیر. حمل سطل. روز به روز. پرورش دستی گوساله کار فشرده ای است. پس چرا اجازه نمی دهید یک تغذیه گوساله کامپیوتری این کار را برای شما انجام دهد؟

 1. این به شما کنترل کامل بر مصرف تغذیه‌ای هر گوساله می‌دهد
 2. و به شما امکان می‌دهد مطمئن شوید که هر گوساله به پتانسیل رشد کامل خود می‌رسد.
 3. یک سیستم تغذیه رایانه‌ای همچنین به گوساله‌ها اجازه می‌دهد تا  به صورت کم و همیشگی تغذیه کنند.
 4. جدیدترین سیستم های کامپیوتری حتی داده های مربوط به فرکانس تغذیه و مصرف را مستقیماً به گوشی هوشمند شما ارائه می دهند.
 5. بنابراین می توانید ببینید که گوساله های شما همانطور که باید پیشرفت و رشد می کنند.

نجات سیاره، گازهای گلخانه‌ای تولیدی در گاوداری

_

توجه رسانه‌ها به گاوها و سهم آن‌ها در انتشار گازهای گلخانه‌ای بسیار ناعادلانه است. اینجا برای سبزتر کردن جهان، یک گاو در یک زمان، Zelp (که مخفف پروژه دام با انتشار صفر است) است. این هالتر پوشیدنی پیشگامانه به طور خودکار متان آزاد شده از سوراخ بینی گاو را اکسید می کند – جایی که 90 تا 95 درصد از انتشار متان گاو از آن منشأ می گیرد.

همانطور که مصرف کنندگان به طور فزاینده ای نسبت به محیط زیست آگاه می شوند، به شما امکان می دهد اعتبار زیست محیطی کسب و کار خود را تضمین کنید. همچنین می توانید به طور بالقوه از طریق فروش شیر و محصولات گوشت گاو با آلایندگی کمتر به دنبال سود بیشتر باشید.

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز