کشاورزی نیروی محرکه رشد اقتصاد دامپروری

نقش کشاورزی

 کشاورزی نیروی محرکه رشد اقتصاد دامپروری

_

زمین کشاورزی مورد نیازاحداث واحد پرورش گاو شیری مشخصات و ضوابط از پیش تعیین شده مطابق با ضوابط نظام دامپروری دارد، این زمین های کشت علوفه جهت احراز شرایط صدور پروانه تأسیس دامداری  که در آنها نشخوارکنندگان پرورش داده و نگهداری می شوند، ، باید دارای  شرایط مشخص تامین آب مورد نیاز باشد به نحوی که از مدیریت کشاورزی محل، مبنی بر وجود مقدار کافی آب جهت کشت نباتات علوفه ای یا گواهی امور آب استان، مبنی بر بلامانع بودن حفر چاه و تأمین آب مورد نیاز کشت نباتات علوفه ای، داشته باشند

تامین علوفه برای دامداران یکی از مهم‌ترین عناصر ثبات اقتصادی در مزارع گاو شیری است، در صورتی که آب مورد نیاز کشت های علوفه ای کشاورزان تامین شود مشکلی در تغذیه دام به وجود نمی آید و ثبات اقتصادی در اقتصاد مزرعه حاکم می شود.

بکارگیری دانش و علوم مختلف در تولیدات کشاورزی و دامپروری نقش مهمی در ایجاد امنیت اقتصادی کشاورز و دامدار دارد.

کسب دانش فنی و بروزرسانی اطلاعات تخصصی تاثیر زیادی در توسعه همه فعالیت های اقتصادی دارد. فعالیت در برخی از حوزه های کشاورزی و دامی تنها با بکارگیری تکنولوژی نوین  میسر است

در مزارع گاو شیری زمینهای زراعی موردنیاز جهت کشت نباتات علوفه ای به میزان یک هکتار برای رأس گاو اصیل، یک هکتار برای 3 رأس گاو و دورگه و یک هکتار برای 4 رأس گاو بومی است که بتواند حداقل یک سوم کل نیاز مواد غذایی دام را تأمین کند.بقیه نیاز غذایی توسط دامدار و از طریق مواد غذایی متراکم تامین می شود.

در مزارع پرواربندی زمینهای موردنیاز جهت کشت نباتات علوفه ای باید از انواع زمینهای آبی باشد و به میزانی تعیین گردد که بتواند حداقل یک سوم کل نیاز غذایی مورد نیاز دام را تأمین کند.

از مهمترین اهداف پروژه نوسازی کشاورزی میتوان به افزایش بهره وری پشتیبانی از خدمات و ارتقا زنجیره های  پیوسته آن اشاره کرد. پروژه کشاورزی مدرن یا تکنوکشاورزی مولفه های گوناگونی دارد . در این مقاله برآنیم که به تشریح مهمترین آنها بپردازیم.

میکروبیولوژی در راستای کشاورزی هوشمند

کشاورزی هوشمند، نورافشانی مصنوعی

آبیاری هوشمند، مهندسی بینهایت

کشاورزی هوشمند، مهندسی بینهایت

سیستم ایروپونیک با مه ساز التراسونیک

معرفی و بررسی اصول بنیادین تکنوکشاورزی

توصیه به استفاده از کشت ایروپونیک

استراتژی بازیافت حوزه های آبخیزداری

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز