کشتار دام مولد نابودی سرمایه ملی

مدیر عامل شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان کشتار دام مولد را نابودی سرمایه ملی و فاجعه قریب الوقوع دانست.

کشتار دام مولد نابودی سرمایه ملی

آقای مهندس مختاریان در این خصوص گفت: راه حل های موقتیِ کنونی نظیر اشباع کردن بازار، افزایش قیمت گوشت یا شیر و یا صادرات گوشت قرمز در واقع علاج کار نبوده وتنها  مُسکّن است، مشکل اساسی تولید زمانی است که تعادل و موازنه وجود نداشته باشد، درخواست ما افزایش قیمت تولیدات و علوفه نیست، این مشکل باید اصولی حل و فصل شود.

ایشان با هشدار نسبت به مشکل ذخیره علوفه زمستان با روند پیش رو تاکید کرد: قیمت کاه به ازای هر کیلو ۵ هزار تومان یک هشدار جدی است، دام به کاه نیاز دارد و امسال گندم کاران دنبال کاه گندم نیز بودند، اگر برنامه بلندمدت درستی چه در این دولت و چه دولت آینده وجود نداشته باشد، یقینا سال آتی به مشکلات جدی برخواهیم خورد.

وی با اشاره به تحلیل گزارشات تیم فنی این شرکت در خصوص بازدیدهای میدانی به عمل آمده از ابتدای سال جاری 1400 تاکنون ،در دامداریهای اعضاء افزود  همه ترفندها اعم از اصلاح نژاد و دوبار زایش در دامداریهای اعضاء بکار برده شده است که به مرحله فروش برای کشتار دام مولد نرسند، اما متاسفانه اعضاء احساس می کنند دیگر امکان فعالیت وجود ندارد.

همچنین ایشان در تحلیل دیگری در خصوص چالش  تامین داروهای بیماریهای مشترک انسان و دام تصریح کرد: سنوات گذشته بسیاری از داروهای بیماریهای مشترک بین انسان و دام همانند تب برفکی و تب مالت، بصورت رایگان در اختیار دامدار عزیز  قرار می گرفت اما دولت دیگر هیچ هزینه ای در این بخش نمی کند، مبرهن است که این بیماری ها بسیار خطرناک بوده و رفته رفته این بخش تولید است که دام را از بین می برد و این یک فاجعه ملی میباشد..

وی در بخش دیگری از گفت و گو به نقصان صنایع تبدیلی تولید خوراک دام اشاره و تاکید کرد: در کشورهای توسعه یافته، حتی از هرس فضای سبزها و ضایعات محصولات کشاورزی مطابق قرارداد برای تهیه علوفه دام ها استفاده می کنند

آقای مهندس مختاریان در پایان با اشاره به این موضوع که ارزش ضایعات محصولات کشاورزی بیش از جو یا کنسانتره هست، گفت: در حقیقت دور ریز میوه ها و سبزه ها در بخش کشاورزی می تواند تامین کننده هم علوفه غذایی و هم علوفه خشبی کشور باشد.

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز