گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟
محصولات لبنی مانند شیر، پنیر و ماست جزو غذاهای گیاهی محسوب می شوند زیرا نیازی به کشتن مستقیم حیوان ندارند. اما تولید شیر باعث کشتار غیرمستقیم زیاد و همچنین آسیب جسمی و روحی قابل توجهی به گاوها می شود.
در مزارع گاوداری در مقیاس صنعتی، مادران اغلب در عرض چند ساعت پس از تولد از گوساله های خود جدا می شوند. گوساله های نر جوان نیز در نتیجه تولید لبنیات کشته می شوند.
افرادی که به دلایل اخلاقی گیاهخوار هستند اما همچنان به مصرف لبنیات ادامه می دهند ممکن است بخواهند در مورد محصولات لبنی معمولی دو بار فکر کنند.
گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟

بهترین گاو شیری چه نوع نژادی است؟

_
قرن هاست که انسان ها از گاو برای شیر استفاده می کنند. در حالی که همه گونه های گاو می توانند برای بچه های خود شیر تولید کنند، تنها تعداد کمی توسط کشاورزان برای تولید شیر برای مصرف انسان استفاده می شود. امروزه هفت نژاد اولیه معمولاً در ایالات متحده یافت می شود. آن ها هستند:
 1. هلشتاین Holstein
 2. جرسی Jersey
 3. سوئیسی قهوه ای Brown Swiss
 4. گرنزی Guernsey
 5. آیرشایر Ayrshire
 6. هلشتاین قرمز و سفید Red and White Holstein
 7.  شورتهورن Milking Shorthorn

در ایالات متحده، هلشتاین محبوب ترین نژاد گاو شیری است که بیش از 90٪ از جمعیت ملی را تشکیل می دهد.

گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟ گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟

آمار تولید شیر

در زیر چند آمار در مورد تولید شیر آورده شده است.

گاو هلشتاین متوسط ​​در طول هر دوره شیردهی تقریباً 23000 پوند شیر تولید می کند.
هلشتاین ها تنها در 23 ماهگی می توانند زایمان کنند.
هند بیش از هر کشور دیگری گاو شیری دارد و تقریباً 60 میلیون گاو دارد.
در سال 2019، اتحادیه اروپا بیش از هر کشور دیگری در جهان شیر گاو تولید کرد که نزدیک به 155 میلیون تن بود.

آیا گاوها می توانند در زمانی که باردار نیستند شیر تولید کنند؟

تا به امروز، این یک تصور غلط رایج است که گاوها در طول زندگی خود شیر تولید می کنند. درست مانند مادران انسان، گاوها فقط پس از به دنیا آوردن گوساله شیر تولید می کنند. شیر برای نوزادان آنها در نظر گرفته شده است. به منظور تولید شیر به صورت مستمر، گاوهای شیری به طور مداوم آغشته می شوند. در مزارع کارخانه، گاوها معمولاً برای اولین بار در سن 25 ماهگی با استفاده از لقاح مصنوعی آغشته می شوند. پس از زایمان، مادران حدود 10 ماه شیردهی می کنند. سپس دوباره آغشته می شوند.

برای تولید شیر به طور مداوم، گاوهای شیری به طور مداوم اشباع می شوند.

این چرخه تا حدود 5 سالگی گاوها ادامه دارد. در این مرحله، بدن آنها “خرج شده” در نظر گرفته می شود و دیگر برای صنعت مفید نیست. گاوهای تلف شده به عنوان گوشت گاو درجه پایین یا برای مصارف دیگر کشته و فروخته می شوند.

گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟ آیا آنها رنج می برند؟
_

آیا گاوها هنگام شیر دادن احساس درد می کنند؟

 

به نظر نمی رسد که روند واقعی شیردوشی باعث درد گاو شود، با این حال، این می تواند به دلیل عدم اکتشاف یا درک علمی باشد. از آنجایی که گاوهای شیری به طور انتخابی پرورش داده شده اند و هورمون های رشد برای تولید حجم بیشتری از شیر به آنها داده می شود، شیردوشی می تواند برای کاهش ناراحتی ناشی از فشار بر روی پستان گاو ضروری باشد.

شرایطی که گاوهای شیری در مزارع کارخانه تحمل می کنند می تواند باعث درد، زخم و حتی شکستگی استخوان شود. به نظر می رسد درد روانی نیز در مزارع شایع است. شناخته شده است که مادران روزها پس از اینکه گوساله هایشان در بدو تولد از آنها جدا می شود گریه می کنند، این یک عمل ظالمانه است که در صنعت استاندارد است. محیط “زیرو مرتع” مزارع کارخانه – به این معنی که گاوها مجبورند تمام زندگی خود را در داخل خانه بگذرانند – باعث ایجاد استرس اضافی می شود.

تولید اجباری شیر چه مشکلاتی می تواند ایجاد کند؟

گاوها طوری تکامل یافته اند که شیر کافی برای گوساله های خود تولید می کنند که حدود یک گالن شیر در روز است. پرورش لبنیات مدرن منجر به افزایش شدید تولید شیر به هفت و نیم گالن در روز شده است. گاوها در یک چرخه بی پایان بارداری گیر افتاده اند که بدن آنها را مجبور می کند تا بیشترین مقدار ممکن شیر را تولید کند. این اعمال، همراه با شرایط مزارع کارخانه، منجر به مشکلات جسمی متعددی در گاوها می شود که اغلب منجر به درد مزمن و ناتوان کننده می شود.

ناباروری

برای یک گاو شیری در مزرعه کارخانه، ناباروری می تواند حکم اعدام باشد. از آنجایی که گاوها برای تولید شیر باید به دنیا بیایند، گاو نابارور تبدیل به یک بدهی مالی می شود و به سرعت از گله خارج می شود و کشته می شود. حتی کاهش باروری می تواند کشنده باشد. برخی از گاوها مشکلات تولیدمثلی را تجربه می کنند که نیاز به پرورش آنها کمتر است. اما کاهش تولید چیزی است که اکثر مزارع کارخانه تحمل نمی کنند. گاوهای کم تولید اغلب اولین گاوهایی هستند که برای کشتار فرستاده می شوند.

لنگش

لنگش در گاوهای شیری اغلب به شرایط مزارع کارخانه نسبت داده می شود که هزاران گاو را در فضاهای تنگ و سرپوشیده ازدحام می کنند. شرایطی مانند زخم در سم آنها ناشی از ایستادن طولانی مدت روی بتن یا کمبود فرصت برای ورزش است. لنگش نیز در اثر عفونت‌هایی مانند پوسیدگی پا و درماتیت دیجیتالی ایجاد می‌شود که وقتی گاو مجبور می‌شود در مدفوع بایستد اتفاق می‌افتد.

ورم پستان

ماستیت عفونت غده پستانی در پستانداران است که در اثر عفونت باکتریایی ایجاد می شود. این وضعیت یکی از شایع ترین دلایل کاهش تولید در گاوها است که هر ساله میلیاردها دلار هزینه برای صنعت دارد. عفونت ها به دلیل شرایط غیربهداشتی در انبارها، جایی که گاوها روی بسترهای کثیف دراز می کشند، یا زمانی که در معرض تجهیزات آلوده قرار می گیرند، ایجاد می شود. ورم پستان یک بیماری دردناک برای گاوها است اما تنها در صورتی کشنده است که کشاورزان شاهد کاهش سطح تولید باشند.

گاوهای شیری چقدر عمر می کنند؟

در حالی که طول عمر طبیعی بسیاری از گاوها می تواند به 15 یا حتی 20 سال برسد، اکثریت قریب به اتفاق گاوهای شیری اجازه ندارند بیش از 4 تا 6 سال زندگی کنند و در این مرحله معمولاً پس از سطح تولید به کشتار فرستاده می شوند. رها کردن مرگ آنها نشان دهنده پایانی غیرمنصفانه و غیرمنصفانه برای یک زندگی استثماری است.

گاوهای شیری چگونه ذبح می شوند؟

در ایالات متحده، گاوهای شیری و گاوهای گوشتی توسط یک کشتارگاه فرآوری می شوند. تا زمانی که گاوهای شیری می رسند، بدن آنها اغلب به حدی آسیب دیده و بیمار می شود که نمی توانند از کامیون حمل و نقل تا طبقه کشتار پیاده روی کوتاهی انجام دهند. برای جلوگیری از ورود حیوانات بیمار به سیستم غذایی، ذبح گاوهای سقوط کرده در کنار گاوهای “سالم” غیرقانونی است. در نتیجه، گاوهای سرنگون شده اغلب از طریق درهای جانبی با استفاده از بولدوزر یا وسایل دیگر به داخل کشتارگاه رانده می شوند.

بدن گاوهای شیری به قدری بیمار و آسیب دیده است که بسیاری از آنها قادر به پیاده روی کوتاه از کامیون حمل و نقل تا طبقه کشتار نیستند.

سپس گاوها به داخل غرفه هدایت می‌شوند، جایی که با استفاده از یک تفنگ با گلوله جمع‌شونده که قرار است آنها را بیهوش کند، مات و مبهوت می‌شوند. متأسفانه، این روش خیره کننده اغلب ناکافی است و گاوها را زنده نگه می دارد و از مراحل بعدی کشتار آگاه می شود. در نهایت گاوها را وارونه آویزان می کنند و گلویشان را می شکافند.

آیا مردم گاوهای شیری می خورند؟

مردم زمانی گاوهای شیری می خورند که گاوها دیگر نتوانند شیر کافی تولید کنند تا استانداردهای بالای غیرعادی صنعت لبنیات را برآورده کنند. از آنجایی که گاوهای شیری در مزارع کارخانه‌ای به محدودیت‌های فیزیکی خود فشار می‌آورند، گوشت بدن آن‌ها عموماً با کیفیت پایین‌تر (یا «پایین») در نظر گرفته می‌شود و در محصولات ارزان‌تری مانند گوشت چرخ کرده استفاده می‌شود. تا سال 2018، 21 درصد از کل عرضه گوشت گاو در ایالات متحده از گاوهای شیری تامین می شد.

چه اتفاقی برای گوساله می افتد؟

برای تولید شیر، گاو مادر باید یک گوساله به دنیا بیاورد. گوساله های ماده را می توان وارد تولید شیردوشی کرد یا به عنوان گوشت گوساله فروخت. از آنجایی که گوساله های نر برای صنایع لبنی بی فایده هستند، یا گلوله می شوند یا به جعبه های گوساله فرستاده می شوند. صرف نظر از جنسیت، گوساله ها تقریباً بلافاصله پس از تولد از مادر گرفته می شوند. این اغلب باعث ناراحتی روانی قابل توجهی برای مادر می شود و رشد اجتماعی و فیزیکی گوساله را مختل می کند.

به گوساله های نر یا گلوله شلیک می شوند یا به جعبه های گوساله فرستاده می شوند.

گوساله هایی که مدت کوتاهی پس از تولد مورد شلیک گلوله قرار نگرفته اند، تحت چندین روش جراحی قرار می گیرند که اغلب بدون هیچ گونه بیهوشی انجام می شود، حتی اگر این عمل ها باعث درد قابل توجهی شوند.

اختگی

گوساله های نر که برای گوشت بزرگ می شوند، اخته می شوند. چندین روش مختلف برای انجام این روش وجود دارد. “الاستراتور” حلقه محکمی است که به کیسه بیضه چسبانده شده است که باعث درد شدید می شود. روش‌های دیگر شامل بریدن بخش‌هایی از کیسه بیضه و از بین بردن بیضه‌ها با برداشتن یا له کردن است.

تفرقه انداختن

همچنین به عنوان شاخ زدایی شناخته می شود، پراکندگی فرآیندی است که در آن شاخ گاوهای جوان برداشته می شود. شاخ ها را می توان با استفاده از اسید کاستیک سوزاند، یا با استفاده از وسایلی که شبیه فندق شکن هستند، آن ها را جدا کرد. زخم های باز ایجاد شده باعث عفونت و سایر عوارض دردناک می شوند.

Tail-Docking

بستن دم شامل بریدن بخش‌هایی از دم گاو است تا فرآیند شیردوشی را برای کشاورزان آسان‌تر و ایمن‌تر کند. به دلیل ماهیت دردناک این روش، و این واقعیت که این روش ضروری نیست – این صرفاً یک موضوع راحت برای مردم است – بسیاری از کشورها این عمل را ممنوع کرده اند. متأسفانه، بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده و کانادا، همچنان به tail-docking اجازه می دهند.

برای جلوگیری از سوء استفاده از گاوهای شیری چه کاری می توان انجام داد؟

صنایع لبنی رنج، استثمار و مرگ گاوهای شیری را تداوم می بخشد. کسانی که بلافاصله پس از تولد مورد اصابت گلوله قرار نگرفته‌اند، زندگی کوتاه و اغلب شکنجه‌شده دارند. بسیاری از آنها از پا گذاشتن به زمین های چمنزار و معاشرت با حیوانات دیگر مانند طبیعت وحشی منع می شوند.

اگرچه ترک شیر و پنیر دشوار است، اما انجام این کار راه شماره یک برای جلوگیری از سوء استفاده مداوم گاوهای شیری در مزارع کارخانه است. پنیرهای گیاهی در حال محبوب شدن هستند و شرکت های کشاورزی سلولی در حال حاضر در حال بررسی راه هایی برای تولید شیر واقعی بدون استفاده از گاو هستند.

اگرچه پنیر ممکن است طعم لذیذی داشته باشد، اما توجیه ظلم‌هایی که صنعت لبنیات امروزی را تعریف می‌کنند، دشوار – و برخی ممکن است غیرممکن بگویند. قطع کردن یا حذف لبنیات یک راه عالی برای کمک به گاوهای مادر و گوساله های آنها است.

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز