گلایه اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی دامداران

گلایه اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی دامداران ایران

گلایه اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی دامداران ایران به وزارت جهاد کشاورزی

اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی دامداران ایران طی نامه ایی به شماره 1003/الف مورخ 1400/04/06  به وزیر جهاد کشاورزی، خواستار ابطال هر مصوبه منجر به بالارفتن هزینه تولید کشاورزان و گاوداران شد.

متن نامه به شرح ذیل میباشد:

جناب آقای دکتر خاوازی وزیر محترم جهاد کشاورزی

با سلام و احترام. همانگونه که مستحضر هستید دامداران در تولید محصولات غذایی نقش به سزایی دارند و صنعت غذایی هر کشور جزء امنیت آن کشور محسوب میشود و در همین راستا دامداران عزیز کشور با وجود کلیه مشکلات و کمبود نهاده ها و عدم حمایت دولت در خصوص خرید تضمینی گوشت و شیر از دامداران ، آنها با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایتت از تولید و خودکفایی کشور و عدم وابستگی به بیگانگان اقدام به تولید نموده اند.

شمشیر دولبه ی تصمیمات مسئولین کشور

لذا در این خصوص تصمیمات مسئولین محترم کشوری میتواند هم یاری کننده و حمایتی باشد و هم نابود کننده .هم میتواند افزایش قیمت را در پیش داشته باشد و هم میتواند کاهش دهنده قیمت تولید باشد. به همین دلیل استفاده از نظرات کارشناسی اتحادیه  ها و تشکل های مربوطه در تصمیمات آن مسئولین محترم میتواند کارساز باشد.

به عنوان مثال مصوبه کارگروه ستاد تنظیم بازار مبنی بر آزاد سازی قیمت سبوس که هیچگونه ارتباطی به واردات و ارز و دلار نداردو فقط سبب افزایش قیمت سبوس 1400 تومان به 4500 تومان میگردد.

یعنی افزایش قیمت تولید همچنین عدم تخصیص نهاده های دامی و عدم ترخیص به موقع نهاده های دامی از بنادر کشور و نیز تخصیص سهمیه نهاده های دامی از بنادر جنوبی به استانهای شمالی و بالعکس که سبب افزایش کرایه های به هزینه تولید میگردد و این تصمیمات غیر کارشناسی و غیر مسئولانه و بعضا تعمدی هزینه های تولید را بالا برده و در نهایت سبب نابودی صنعت دامپروری کشور و عدم توانایی خرید مردم میگردد .

اگر شعار نظام مقدس جمهوری اسلامی این باشد که مردم ولی نعمت ما هستند پس کاری نکنیم که مردم نتوانند نان و ماست را در سفره خود داشته در همین راستا جهت تعیین کارشناسان قیمت شیر جلسه ایی با حضور کارشناسان این اتحادیه و آقای مهندس حاج حسینی به عنوان کارشناس تغذیه وزارت جهاد کشاورزی در مورخ 1400/04/06 تشکیل گردید و مورد بحث و تبادل نظر طرفین قرار گرفتن و کلیه تعاونی های شهرستانی مشخص گردید که قیمت تمام شده شیر با وضعیت نهاده های موجود 7400 تومان و با احتساب حداقل سود 15 درصدی میشود 8510 تومان .

این در حالیست که هم اکنون شیر دامداران با قیمت میانگین 5000 تومان خریداری میشود که این امر سبب ضرر و زیان دامداران می گردد.

لذا از آن مقام عالی و کلیه مسئولین محترم و دلسوز نظام جمهوری اسلامی تقاضا داریم کلیه تصمیمات و مصوبه هایی که سبب بالا رفتن هزینه تولید میگردد  را باطل و از صنعت دامپروری کشور به عنوان یک صنعت مادر و مهم حمایت نموده و جلوی بیکاری و تعطیلی صنایع وابسته به صنعت دامپروری از جمله کارخانجات لبنی- کارخانجات خوراک دام – صنایع چرم سازی و غیره را بگیرند.

با احترام نایب رئیس هیئت مدیره، جواد ابراهیمی , مدیرعامل، مجتبی عالی

مقالات آموزش تازه های تکنولوژیوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز