ایمنی جلوگیری از لغزش سقوط گاوداری

ایمنی جلوگیری از لغزش سقوط گاوداری

21 نکته برای ایمنی و جلوگیری از لغزش و سقوط در گاوداری

جدول محتوا

جلوگیری از سقوط در گاوداری شما یک کار جدی است. در سال گذشته، تقریباً 36000 کارگر دچار حادثه ناشی از کار گاوداری شدند. جراحات ناشی از سقوط کارگران گاوداری دومین حادثه شایع در کل دامپروری است – طبق اداره آمار کار. نیازهای فیزیکی شغل در گاوداری می‌تواند به شکل شکستگی استخوان و سایر صدمات شدید بر کارگران تأثیر بگذارد.

بر کسی پوشیده نیست که مالکان گاوداری در معرض افزایش مطالبات و دعاوی غرامت کارگران ناشی از صدمات ناشی از کار هستند. اما با کمی تمرکز و آموزش، در صورت توجه دقیق برای کاهش خطرات لغزش و سقوط در گاوداری ، می توان زمان از کار افتادگی کارگران و صدمات حین کار را کاهش داد. و به همین دلیل است که ما این نکات را  برای کمک به جلوگیری از حوادث و حفظ گاوداری شما مکانی امن برای کار گردآوری کرده ایم

آیا میدانید بیمه دام چه چیزی را پوشش می دهد؟
بیمه از بلایای طبیعی گرفته تا تصادفات در حین حمل و نقل، بیمه ، حفاظت از دام مورد نیاز شما را  تحت پوشش قرار میدهد . اما در مورد پرسنل گاوداری خود چطور؟ چه پروتوکلهایی برای ایمنی در گاوداری خود تعیین کرده اید؟

1. بررسی نمودار آسیب های کارگر

یک نیروی کار باهوش کمتر قربانی اشتباهات پیش بینی نشده می شود. پیشنهاد میکنیم از یک تابلوی شغلی در اتاق استراحت استفاده کنید تا کارگران جزئیات مربوط به خطرات شناخته شده را به محض ورود ، مشاهده کنند

2. شرایط کاری را با کل کارکنان به اشتراک بگذارید

اگر کارگری روی پله‌های یخی لیز خورد، کارکنان را با بحث در مورد چگونگی وقوع حادثه و جزئیات نحوه جلوگیری از تکرار آن در آن نقطه از این وضعیت آگاه کنید. و مطمئن شوید که توجه فوری برای اصلاح وضعیت معطوف شده است.

3. نمایندگان ایمنی کارکنان را منصوب کنید

ایده عالی دیگر این است که یک مدیر ایمنی را تعیین کنید تا گهگاه برای نگرانی های احتمالی در گاوداری گشت زنی کند. در پایان، گاوداری شما در موقعیتی مرفه قرار می گیرد و می تواند از راه های بی شماری بهره مند شود. اگر کارکنان بدانند که رئیسشان به دنبال آنهاست، احتمالاً سخت‌تر کار می‌کنند.

4. کارکنان را آموزش دهید تا هوشمندتر کار کنند

کار در ارتفاعات – هم در ارتفاع کم و هم در ارتفاع بالا – یک اتفاق مکرر در گاوداری است. اگر با سیلوها، قیف‌ها،چاپر،  مخازن کار می‌کنید، احتمالاً برای انجام کار از نردبان بالا می‌روید. مطمئن شوید که نردبان را روی یک سطح صاف و یکدست نگه دارید.

5. در هنگام استفاده از نردبان، فرد کمکی را تعیین کنید

در حالی که نردبان های الحاقی برای ارتفاعات بالاتر عالی هستند، زمانی که زاویه نردبان خیلی زیاد باشد، می توانند خطراتی را ایجاد کنند. شخص دوم  را تعیین کنید تا نردبان را نگه دارد و از لیز خوردن پاها جلوگیری کند.

6. به کارگران آموزش دهید که چگونه خطرات سقوط را کاهش دهند

با آموزش روش سه نقطه تماس به کارکنان در مورد کار ایمن در ارتفاعات آموزش دهید.  به آنها آموزش دهید که روی نردبان کار کنند، با یک دست که پله نردبان را نگه داشته و هر دو پا را روی نردبان قرار داده است. این به ایجاد یک “مثلث پایداری” قوی کمک می کند و می تواند به جلوگیری از سقوط های کنترل نشده کمک کند.

7. به کارگران آموزش دهید تا از کار در ارتفاعات اجتناب کنند

بهترین روش دیگر تشویق کارکنان به کاهش خطرات با دور ماندن از نردبان است. هنگام کار در ارتفاعات برای مدت طولانی، آنها را تشویق کنید که به جای نردبان از داربست یا بالابر استفاده کنند.

8. دقت در انتخاب نردبان

اگر کارگران در نظر دارند از نردبان برای رنگ آمیزی استفاده کنند، به آنها یادآوری کنید که می توانند از تیرهای کششی استفاده کنند که ممکن است به کلی نیاز به نردبان را خنثی کند. این انتخاب ایمن تر و هوشمندانه تر است. فکر کردن به این روش اغلب منجر به خستگی کمتری برای پا و بدن می شود.

9. کارگران را به چالش بکشید تا ایمن تر از قبل باشند

ایجاد اقدامات ایمنی در روال زمانی که کارگران یک کار را انجام می دهند واقعا می تواند نتیجه دهد. کارکنان را تشویق کنید که هر بار که بر روی نردبان می‌روند، ایمن‌تر و باهوش‌تر از دفعه قبل باشند.

10. فوراً نشت را پاک کنید و علامت بزنید

اگر ریزش اتفاق افتاد، مطمئن شوید که به سرعت آنرا تمیز کنید. در اسرع وقت نشت را پاک  کنید و علائم احتیاط را روی سطوح لغزنده در دسترس داشته باشید تا به ایمنی کارگران کمک کند.

11. الزامات مهار و طناب را اجرا کنید

بسیاری از مشاغل در گاوداری به تسمه یا سایر مهارهای بدن برای کمک به کاهش خطرات سقوط نیاز دارند. اگر کارگران تا ارتفاع کار بالا رفتند و چیزی درست به نظر نمی‌رسد، به آنها بگویید متوقف شوند و مشکل را با یک مدیر در میان بگذارند.

12. نقاط اتصال ایمنی را بررسی کنید

در حین کار روی نردبان یا بالابر، نقاطی را نصب کنید که کارگران بتوانند با خیال راحت بند ها را ببندند. این احتیاط اضافی ایده خوبی است اگر کارگران در یک دوره زمانی در همان مکان مرتفع تعمیرات را انجام دهند. نصب نقاط می تواند به آنها کمک کند احساس امنیت بیشتری داشته باشند و با اطمینان بیشتری کار کنند.

13. قوانین و مقررات دامپروری را مرور کنید

برای بحث در مورد پروتکل های ایمنی دامپروری در جلسات صبحگاهی با کارمندان وقت بگذارید و به کارگران اجازه دهید تا نگرانی های خود را بررسی کنند. مطمئن شوید که به وضوح مشخص کنید که ایمنی مهمترین اولویت شماست. و با بقیه مدیران خود در زمینه مهارت های گوش دادن فعال که مسائل کارگر را تکرار می کند و با موقعیت آنها همدلی می کند، کار کنید.

شما کارکنانی خواهید داشت که می دانند آنچه را که به شما می گویند می شنوید. به سرعت برای رفع مشکل اقدام کنید و تیم خود را در مورد پیشرفت انجام شده برای رسیدگی به نگرانی های آنها مطلع کنید.

14. کارگران را برای استفاده صحیح از ابزار در ارتفاعات آموزش دهید

استفاده صحیح از ابزارها در ارتفاعات نیز باید بخشی از برنامه تمرینی شما باشد. و کارگران باید از نحوه کار با ابزار بر روی سطوح لغزنده آگاه باشند.

15. قطعات را روی زمین مونتاژ کنید

هنگام نصب وسایل در ارتفاعات، به کارکنان آموزش دهید تا قبل از سوار شدن بر روی نردبان، تا آنجا که می توانند روی زمین جمع شوند. کیسه های ابزار را برای کارگران فراهم کنید تا به شما کمک کند تا برای انجام کارهای دیگر دست خود را آزاد نگه دارید. ابزار نحوه کار با ابزارها بر روی سطوح لغزنده.

16. بررسی ایمنی نردبان سیلو

همیشه یک محافظ قفس، حلقه یا سایر سیستم های حفاظت از سقوط نصب کنید. نقاط اتصال یک افزونه عالی هستند، اما پله های نردبان نیز برای این منظور کار می کنند. به یاد داشته باشید که نردبان ها را مرتباً بررسی کنید – از هر صعود به عنوان فرصتی برای یادداشت هر مشکلی استفاده کنید.

به دنبال پایه های قائم خمیده یا پیچ خورده، پله های شکسته یا خمیده باشید. یک سیستم ردیابی در محل خود داشته باشید تا بتوان مشکلات را تا زمانی که حل و فصل کرد برطرف کرد و مدیریت کرد و هرگز بدون حضور شخصی روی یکی از این نردبان ها بالا نروید.

17. بررسی ارتفاع شروع نردبان

اگر نردبان ها به سیلوها، سطل های غلات یا سایر سازه های عمودی چند طبقه متصل هستند، مطمئن شوید که نردبان از ارتفاعی شروع می شود که بچه ها نمی توانند به آن برسند.

18. برای لباس کار و کفش کارگران بودجه فراهم کنید

یکی از راه‌های عالی برای کمک به ایمن نگه داشتن کارمندان، تأمین بودجه برای تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) است که برای ایمن ماندن به آن‌ها نیاز دارند. با بازپرداخت هزینه‌های لباس و کفش‌های محافظ به کارگران، آنها انگیزه لازم برای کار ایمن را خواهند داشت و عملکرد شما بهتر می‌تواند از مطالبات گران قیمت بیمه کارگران جلوگیری کند.

19. چکمه کار

به کارمندان پیشنهاد دهید چکمه‌های کاری مبتنی بر کامپوزیت را با محافظ پنجه و ساق پا پیدا کنند که به عنوان محافظی در برابر زخم‌های سوراخ شده در پایین پا عمل می‌کند. آنها جایگزین خوبی برای چکمه های فولادی هستند که می توانند دمای سرد را حفظ کنند و در صورت له شدن، کشیدن پا را دشوار می کنند. چکمه های کامپوزیت یا نوک نایلونی معمولاً در صورت فرورفتگی به شکل اولیه خود باز می گردند و مانند نمونه های نوک فولادی خود، جریان الکتریسیته را هدایت نمی کنند.

20. هر روز خطرات محل کار را ارزیابی کنید

کار در گاوداری به معنای حضور در فضای باز در هر شرایط آب و هوایی ممکن است. مطمئن شوید که هر محل کار را از نظر خطرات  – سوراخ های روی زمین، سطوح لغزنده – بررسی کنید و مطمئن شوید که کارگران قبل از شروع به کار از این شرایط متغیر آگاه هستند.

21. اجازه دهید ایمنی تصمیمات در گاوداری را اطلاع دهد

ایمنی جلوگیری از لغزش سقوط گاوداریتوجه به تمام خطراتی که گاوداران روزانه با آن روبرو هستند به خودی خود کار سختی است.

اما سخت کوشی شما به این معنی است که می توانید کمی راحت تر استراحت کنید

زیرا آن موقع است که میدانید گاوداری امروز مکان امن تری برای کار نسبت به دیروز است. تعهد شما به بهبود مستمر محل کار به عنوان نشانه مهمی خواهد بود که کارکنان شما متوجه و قدردان آن خواهند شد. و با حفظ کارمندانی که می دانند چگونه ایمن کار کنند، احساس بهتری خواهید داشت.

پوشش بیمه ایی مورد نیاز گاوداری خود را دریافت کنید

بهینه سازی ایمنی گاوداری تنها بخشی از محافظت از سرمایه گذاری شماست. به گزینه های بیمه گاوداری نگاهی بیندازید تا سیاستی متناسب با عملیات خود ایجاد کنید. با متخصصان ایمنی دارای گواهی جلسه داشته باشید تا به شما کمک کنند تا کسب و کار هوشمندتری را اداره کنید. و اگر اتفاق غیرمنتظره ای رخ دهد، نماینده بیمه  شما سخت کار خواهد کرد تا شما را روی پای خود بازگرداند.

نحوه کارکرد ایمن اپراتور تراکتورها، تریلرها و ادوات گاوداری

اگر تراکتورها و سایر تجهیزات در گاوداری هستند، پس رعایت این نکات ایمنی بهترین پروتکل برای همه افراد درگیر است. ، این نکات ایمنی اپراتور را در نظر داشته باشید:

 1. بررسی کنید که علائم وسیله نقلیه در حال حرکت به درستی و تعدادی بازتابنده نور، قرار گرفته باشند
 2. تجهیزات خود را با نوار بازتابنده علامت بزنید
 3. از سراشیبی ها و شانه های لاین بدون تکیه گاه دوری کنید
 4. برای محدود کردن خطرات مونوکسید کربن، روشن کردن موتور را در فضاهای بسته ممنوع کنید
 5. بررسی کنید چراغ ها کار می کنند
 6. از حمل و نقل چند تراکتور یا تجهیزات به طور همزمان خودداری کنید
 7. هرگز یک تراکتور، یا ابزارآلات را بدون مراقبت رها نکنید
 8. با تراکتور به آرامی کار کنید – از خمیدن سریع به جلو و توقف ناگهانی خودداری کنید
 9. در صورت امکان از گودال ها، خاکریزها، چاله ها و درختان خودداری کنید
 10. سفر در جاده ها را در ساعات تعطیل برنامه ریزی کنید و از ساعت شلوغی خودداری کنید

ایمنی جلوگیری از لغزش سقوط گاوداری ایمنی جلوگیری از لغزش سقوط گاوداری

وبلاگمقالات آموزش تازه های تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با بیش از 37 سال سابقه درخشان در خدمت کشاورزان و دامداران محترم

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان

پیام کوتاه: 9810003132673042

پست الكترونيكي:    info@ damdaranesf.com

کانال واتس آپ :  تعاونی گاوداران اصفهان

کانال آپارات: damdaranesf

اینستاگرام :damdaranesf

کدپستی دفتر مرکزی: 8158833117

کدپستی انبار: 8159355685

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان


  ارائه خدمات

  جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه های بازرگانی ، ارائه خدمات پس از فروش، تامین نهاده ها و خوراک آماده دام و کلیه تجهیزات مورد نیاز در دامداری و همچنین رایزنی علمی ، آموزشی ، فنی و بالانس جیره و همچنین خدمات جمع آوری و آزمایشگاه و انجام آنالیز شیر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 37سال تجربه در صنعت دامپروری ، پشتوانه ما است. عزم راسخ ما در ارائه تازه های تکنولوژی نوین صنعت کشاورزی و دامپروری به اعضاء محترم شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان است.

  نقش حمایتی تعاونی ها در صنعت کشاورزی و دامپروری در ایران

  در حال حاضر بین 0/99 تا 1/2 درصد از تولیدات محصولات دامی جهان به کشور ایران اختصاص دارد. ایران با داشتن حدود 130 میلیون واحد دامی تجربه گرانقیمتی در صنعت دامپروری دارد بطوریکه تولیدات دامی کشور به حدود 10 میلیون تن رسیده است. تعاونی ها از عمده ترین نهادهای اقتصادی ، اجتماعی هستند که دارای توانایی های ویژه ای برای توسعه یک کشور را دارا می باشند. تشکیل شرکتهای تعاونی و حضور دامدان در فعالیتهای اقتصادی از طریق تعاونی ها با توجه به نقشهای چندگانه ای که تعاونی ها ایفا می کنند میتواند مناسبترین شیوه جلب مشارکت دامدان و رسیدن به توسعه پایدار باشد.

  مدیریت

  مدیر مالی

  داخلی 2

  حسابداری

  بازرگانی

  واحد فنی

  ارسال فکس

  داخلی 7

  کارپرداز